17 жовтня 2020 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться прем’єра документального фільму «Трагедія Аркадійської балки».

16 жовтня 2020 р виповнюється 79 років з початку німецько-фашистської окупації Одеси – одного з найстрашніших і трагічних періодів історії міста.

Вустами істориків та очевидців у фільмі розказується про маловідому і маловивчену сторінку історії окупації. В середині 1950-х років на території колишньої Голопузівки, тодішніх нетрях околиці Одеси, в районі Новоаркадівської дороги (зараз пр.Шевченко), при виїмці грунту під фундамент нового будинку, будівельників чекала страшна знахідка – величезна кількість людських кісток на глибині трохи більше метра. Будівництво було зупинено, а на місці виявленої будівельниками братської могили був насипаний курган. Цей курган існує і сьогодні, він знаходиться в самому центрі парку Перемоги – улюбленого місця відпочинку одеситів.

Виявляється, під час окупації Одеси, частина Аркадїївської балки з відкритими стовбурами занедбаних штолень, де добувався свого часу будівельний камінь-черепашник, став моторошним місцем страти жителів Одеси, яких окупаційна влада взяла в заручники і розстрілювала після кожного диверсійного акту одеських партизанів-підпільників.

Братська могила в центрі парку Перемоги – ще одне нагадування нам про те, як дві людожерські системи – Третій Рейх і Сталінський СРСР – перемелювали, немов в гігантській м’ясорубці, долі і життя тисяч, ні в чому не винних, людей.

Після прем’єри на питання журналістів відповідатимуть автори і герої фільму: історики Олександр Сурілов, Павло Козленко, голова Одеської регіональної асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів Роман Шварцман, артист Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного, заслужений артист України Тимофій Криніцький, еколог і журналіст Владислав Балінський.

Увага! Кількість учасників заходу обмежено! Всім відвідувачам обов’язково бути в захисних масках!