https://myod.info/top-10-zvezd-gollivuda-s-odesskimi-kornyami

ПЕРЕКЛАД:

Телезірки Голлівуду з українським походженням

Голлівуд – місто, яке відомо, як колиска американської киноіндустрії, але мало хто знає, що багато з селебріті мають коріння суто одеського походження. Цікаво знати хто ж вони? Тоді не будемо втрачати а ні хвилини й зануримося в світ зіркового Голлівуду, який насичений відомими особистостями, чії родичи проживали в Одесі.

Розповімо про голлівудських зірок, чиї родичи проживали на Молдованці, Дерибасівській або в інших районах Одеси.

Стівен Спілберг. Американський продюсер, актор, сценарист, оператор, а також самий касовий режисер сучасності має коріння українського походження. Стівен Спілберг в 2003 році увійшов в рейтинг «100 самих впливових людей в кіноіндустрії». Обидва його діда народилися й жили на Україні, один – в Одесі, а інший – в Камінець-Подольському. Скільки б часу ні минуло, але кров українського народу дає своє відлуння: в домівці Стівена часто звучить колоритна музика українського народу й на столі на обід можна побачити борщ. В 2006 році Стівен Спілберг прилітав до Києва, однак тоді доїхати до Одеси йому не вдалося. Опинившись на рідній українській землі, він висловився: «Я стою саме на рідній землі». Поїздка в Україну була присвячена презентації документального фільму про єврейський Голокост в Україні «Назви своє ім’я». В рамках презентації чиновники Одеси нагородили відомого режисера почесним знаком «За заслуги перед містом».

Леонардо Ді Капріо. Предки актора були різних національностей, серед яких італійці, німці й, зрозуміло, українці. Хазяїн острова Блекадор Леонардо Ді Капріо. Прабабуся й прадід Леонардо Ді Капріо — корені одесити, в Одеської області проживали достатньо довгий період часу. В період Жовтневої революції вони мусили виїхати в Німеччину. Бабуся Лео підросла й вийшла заміж за німця, але брак довго не протримався й  вона переїхала жити в Америку. В США вийшла вдруге заміж й народила доньку – маму Леонардо, яку назвали Ірмелін. В прямому етері одного з американських ток-шоу Леонардо висловився: «Я маю українське коріння, а точніше одеське. Крім того, я навпіл одесит».

Вупі Голдберг. Оскароносна актриса Вупі Голдберг

Харизматична акторка, чиє справжнє ім’я Керин Елейн Джонсон, є правнучкою українки. Прабабуся відомої особистості є уродженкою Одеси. В Українї предки Вупі прожили достатньо довгий час. На початку двадцятого віка сім’я переїхала до США в Нью-Йорк, де й народилася Вупі.

Девід Коперфільд. Девід Коперфільд – комерційно успішний фокусник за думкою журналу «Форбс». Справжнє ім’я відомого ілюзіоніста – Коткин. Псевдо Коперфільд він узяв у героя творів Дикенса. Мати Девида є ізраїльтянкою, а дідусь й бабуся за материним родом з Одеси. Саме дід й прищепив маленькому Девіду любов до фокусів. Перший свій фокус він виконав у віці шести років.

Джо Дасен. Джо Дасен народився в американському місті Нью-Йорку, районі Бруклині, а його дідусі й бабусі родом з Одеси. В подальшому Джо Дасен переїхав жити до Франції. Цікавим є той факт, що прізвище Дасен носить лише сім’я Джо. Вся справа в технічній помилці, яка вкралася при еміграції родичів з материній й батьківській лінії в США. При заповненні анкети, дід музиканта, який збіг в Америку, замісто прізвища вказав місто свого народження на єврейський лад – одесит, що, за його думкою, мало означати, що він родом з Одеси. За промовою американців, перша «о» з часом «відпала» й американцям простіше було вимовляти Дасен.

Сільвестр Сталлоне. Відомий кінобоксер Голівуду має одеське коріння з материнської лінії. Сільвестр Сталлоне мріє побувати на малій батьківщині

Бабуся актора Роза Рабинович є коренною одеситкою. Всі юність й молодість вона прожила в Одесі на Старопортофранківській вулиці. У зв’язку з політичною обстановкою, бабуся Сталлоне разом з сім’єю в 1888 році мусила емігрувати в США. Відомий актор декілька разів збирався прилетіти в Україну, але так й не вдавалося йому цього зробити. Мати Сільвестра Жаклін декілька разів відвідувала Одесу. Одним з приїздів був візит Жаклін в Одесу в 1980 році. Під час відвідування вона не тільки розшукала усіх своїх родичів, але й  зустрілася з президентом Радянського Союзу Михайлом Горбачевим. На сьогодні Жаклін вже 99 років і її візити на батьківщину є не такими частими. Однак декілька років тому мати Сталлоне прибула в Одесу з благодіяльними акціями. В Одесі також проживає племінник Жаклін Валерій Кравченко, який володіє клінікою пластичної хірургії «Доктор Моцарт». Відношення з відомими родичами Валерій підтримує до сих пір.

Сідні Поллак є зіркою голлівудських пагорбів. Уродженцями Південної Пальміри були батьки голлівудського актора. З тих самих політичних міркувань батьки Сідні емігрували в Америку. Поллак народився в штаті Індіана й вважає себе корінним американцем. Про своє коріння з Одеси говоре лише як за сімейний переказ. Син бідних емігрантів з Одеси досяг незвичайних успіхів в США й став легендою по при житті.

Боб Ділан. Легендарний співак з штатів має слов’янські корінні.яДідусь й бабуся Роберта Аллена Ціммермана (що є його справжнім ім’ям), були коренними одеситами. В 1905 році переїхали жити до Америки, де й народився їхній онук, який в подальшому узяв псевдо Боб Ділан. На сегодення фотографія артиста знаходиться в посольстві США в Україні поруч з иншими американцями, які мають українське походження.

Кірк й Майкл Дуглас. Майкл Дуглас, як й його батько мають предків родом з Одеси. Кірк Дуглас народився в сім’ї єврейської національності в Одесі. В 1908 році через єврейські погроми сім’я виїхала в США.

Джеймс Франко. Голлівудський актор, всім відомий за роллю Гаррі Осборна з фільму «Людина-Павук», є потомком одеської сім’ї Верн. Мати Джеймса була літературним редактором й донькою одеських емігрантів, які в часи Жовтневої революції виїхали в США. Неодноразово в інтерв’ю актор позначав свої одеські корені й виявляв при можливості бажання відвідати Одесу. 

Одеса в Голлівуді.  Багато з «голлівудських геніїв» прибули в Америку з Одеси. Саме з Південної Пальмири, міста на самому півдні країни ведуть родоводи більшості відомих й популярних представників Голлівуду. На сьогодні одеські актори, співаки й інші громадські діячі відвідують Голлівуд з гастрольними турами або з іншого приводу, пов’язаному з професійною діяльністю. Однак ми навіть не уявляємо стільки відомих особистостей, які мають одеське коріння, там проживали або самі, або їхні предки. Ментальність й колоритність одеситів виграшно відрізняє відомих діячів культури від інших національностей, надаючи їм шарм й чарівність.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Людмила Грубник: Навіть не уявляла, що стільки акторів Голлівуду мають одеське коріння. Раніше треба було виїхати або в Москву, або в Америку, щоби відбутися як особистість. Тепер життєві стратегії набувають іншої наповненості, сьогодні дехто повертався до України. Наприклад, Олександр Ройтбурд, який пішов з життя, відверто говорив, що для того, щоби відбутися як митець в Америці, йому треба було ще років з десять. На превеликій жаль, він багато ще міг зробити для нас як митець…

Надія Біляєва: Одесити люблять говорити про те, що Одеса є вельми специфічним містом, яке не можна описати чіткими законами. Тут багато яскравих особистостей, які зробили славу місту. Крім того, Одеса має талант приєднувати до своєї історії всіх інших, які мають відношення до міста. Місто досить молоде, розташоване в гарних географічних координатах, біля моря. Одеса набирає обороти.

Марія Фетісова.