3 листопада 2018 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) у межах освітнього проекту «Intellectuarium» відбудеться лекція Юлії Томашевської-Гарачук, старшого наукового співробітника Одеського музею західного і східного мистецтва, на тему: «Так що ж говорив Заратустра?».

Персія – цивілізація, яка пройшла шлях від найдавніших міст до найбільшої імперії I тис. до н.е. На цій землі змішалися арійці і кочові племена, клинопис і еламська писемність, містерії Мітри і вчення перших християн.

У XVIII ст. «Авеста» була переведена на європейські мови і, під враженням від неї, Фрідріх Ніцше написав свою знамениту книгу «Так говорив Заратустра». Він створив образ мудреця, який провів багато років високо в горах, але коли спустився до людей, з гіркотою зрозумів, що мудрість не представляє ніякого інтересу для натовпу, який прагне видовищ. Що ж так зачарувало Ніцше і що спільного між героєм книги і історичною особою? Яке місце в культурі сучасного Ірану займає зороастрийське вчення? Як взагалі може мирно співіснувати мусульманська більшість і маленькі зороастрийські громади?

Ще декілька років тому неможливо було уявити собі поїздку в одну з найбільш закритих країн світу – Ірану, але сьогодні ситуація змінилася і стародавній світ Персії розкриває свої секрети.

Лектор Юлія Томашевська-Гарачук, старший науковий співробітник Одеського музею західного і східного мистецтва, розповість про свої спостереження після подорожі до Ірану. Поговоримо про велику культурну спадщину часів Персеполіса і живу традицію прихильників вогню; дізнаємося про те, як жили і як ховали мертвих у «Вежах Мовчання»; про те, які обряди відбуваються сьогодні у Храмі Вогню. Також познайомимося з архітектурними шедеврами доіламського мистецтва і сучасною монументальною архітектурою.

Реєстрація для участі за посиланням: https://goo.gl/nGKqS2

Телефон для довідок: 093 034 59 99.

Вхід free donation.