У 2019 році виповнюється 100 років з дня проголошення  Акту Злуки всіх українських земель. «…Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна в Одну Велику Україну! Сповнилися відвічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української Держави, на добро і щастя українського народу». Ці знаменні слова пролунали на Софійському майдані у Києві 22 січня 1919 року.

Про цю історичну подію в історії української державності йдеться в різноманітних виданнях, які представлені на книжково-ілюстративною виставці «Славо тобі Україно, ти вільна й Соборна»: Борисова О. В. «Історія української Державності», «Конституційні акти України 1917-1920: невідомі конституції України», «Революція, державність, нація: Україна на шляху самоствердження (1917-1921 рр.)», Сергійчук В. «Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках», Рубльов О. С. «Українські визвольні змагання 1917-1921 рр.».

20 січня відбулась відкрита лекція до 100-річчя возз’єднання українських земель «Акт Злуки УНР та ЗУНР: погляд через сторіччя» Володимира Чумака – к.і.н, доцента, завідувача кафедри історії України, декана історико-філологічного факультету ПУНП ім. К.Д. Ушинського. Організатор – ГО «Вуличний Фронт».

У межах заходу в бібліотеці відбувся флешмоб «Україна! Ми разом». Кожний, хто відвідав бібліотеку 22 січня, отримав у подарунок жовто-блакитну стрічку.