Чудовий день провели студенти “Університету третього віку” на природі за містом. Виїхали трамваєм номер 20, його  невипадково називають “комишовим”: він прорізає наскрізь зарості з комишу, відкриваючи розмаїття екосистем.

Тут багато різнотрав’я, птахів, мілких тварин. В путі зустріли рибалок, які їхали на ліман.

На маршруті збереглася бельгійська трамвайна зупинка часів, коли тут пересувалася конка.

По ходу маршруту піднялися на Куяльницький (Сотниківський) цвинтар на схилах Шкодової гори. Він вважається найбільшим козацьких цвинтарів України, де збережені старовинні козацьки вирубані з каменю хрести. Саме це є свідченням активної участі запорізьких козаків та їхніх нащадків у розбудові Хаджибея-Одеси.

Екскурсанти пройшлися поруч з домівками, які межують з каменоломнями, зазирнувши у них, побачили вузькі і глибокі колодязі.

Відчули неперевершений мікс повітря зі степу і з лиману.

Екскурсію проводив Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Він фонтанував іменами, датами і подіями,  міфами і легендами Одещини таким чином, що неможливо було залишитися байдужим до краси нашого рідного краю.

Екскурс сприяв діалогу поколінь,  поєднавши молодь від центру патріотичного виховання і студентів поважного віку. Найстаршій студентці Людмилі Оглобленій виповнилося 83 роки. Вона пройшла маршрут зі скандинавськими палицями й отримала більше всіх компліментів.

Марія Фетісова.