Часто економічні бюджетні страви, які приготовлені з недорогих продуктів і/або навіть відходів виробництва, сприймаються дуже іронічно, а дарма. Багато господинь згадають рецепти з «така», такої собі сировини, яка озвучуванню не підлягає. Наприклад, цукатів або варення з кавуна й помаранчевих скоринок, пиріжків з начинкою з щавлю. А ось екзотичні пончики-оладки з гронок квітів акації, як й мариновані стручки зеленого гороху – навряд.

РЕЦЕПТ АКАЦІЄВИХ ПОНЧИКІВ-ОЛАДОК

Інгредієнти для жарених квітів акації в клярі https://recept-2u.com.ua/maremmskij-pirog-s-tsvetami-akatsii-i-pa/

10-12 гронок квітів акації;

150 грамів звичайної муки;

Рослинне масло;

15 грамів меду акації (для подачі готової страви на стіл);

Приготування:

Змішуємо муку й 250 мл питної води в великої мисці до стану гладкої однорідної маси. Охолоджуємо в холодильнику не менше півгодини. Тісто отримуємо достатньо рідким.
Наливаємо у пательню рослинне масло на рівень 4-5 см и на середньо-сильному вогні нагріваємо його, поки не почнуть підніматися маленькі бульбашки.
Мокаємо гронки акації в тісто й готовимо в маслі зі всіх боків впродовж 40-60 секунд. В результаті тісто на квітах акації має бути хрустким й  золотистого відтінку.

Перекладаємо готові гронки на паперові рушники, даємо трохи стекти й подаємо разом з медом. Головне, зібрати суцвіття в самих екологічно чистих районах, краще за містом. Гронки мають бути на пику цвітіння й міцно триматися на квітконосах.

РЕЦЕПТ МАРИНОВАННЫХ СТРУЧКОВ ГОРОХА

Поласувати свіжим горохом й збити оскомину, впізнаємо, що відходів залишається більше, ніж ласощів – цукрового гороху. Виручає дитяча пам’ять фотографічної сили. Згадуємо,що їли горох зі стручками. Чом ні?Він їстівний, а якщо йому придати пікантного смаку, то й за вуха не відірвати.

Бланшуємо в киплячої воді стручки гороху , потім заливаємо маринадом з розрахунку на один літр води одна столова ложка солі, цукру й оцту. Стручки готові до вживання через добу. Пригощайтеся й дивуйте своїх друзів разом з нами!

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Усі смаколики – завжди з самої бюджетної сировини. Багато людей не розуміються на цьому й кажуть, що це – страви для бідних. Треба ламати застарілі стереотипи, згадувати своє, навчати дітей та онуків.

Тетяна Куліковська: Як кожна матуся й бабуся полюбляю усіляку випічку та витрішки. Не лінуюся, люблю пригощати колежанок й подруг. Спробую обов’язково прості і цікаві рецепти.

Марія Фетісова.