ПЕРЕКЛАД:

Стівен Спілберг повен ідей й весь час в роботі. Світову відомість й визнання режисер отримав в 70-ті роки після виходу трилера «Щелепи».

Сьогодні фільмографія Спілберга складається з десятків касових картин. В народі вважають, що це невипадково, а завдяки його одеським корінням.

«Я дуже люблю Україну».

Стівен Спілберг ніколи не заперечує, що має українське коріння. Один його дідусь з Одеси, другий – з маленького українського села. Режисер неодноразово згадував, що в його родині постійно лунала колискова «Баю-баюшки-баю», яку йому співала бабуся. Офіційну версію про одеське коріння підтвердила організація «Дім Дерибаса», яка по всьому світу шукає факти про вихідців з Одеси.

«Мої бабусі й дідусі з материнській лінії родом з Одеси. В нас часто вдома готували борщ. Більш того, в 2006 році мені пощастило бути в Києві на презентації картини про Голокост. Пам’ятаю, як тільки зійшов з трапу літака, сказав: «Я вдома», – згадує актор. Є імовірність, що його родичі досі проживають на Молдаванці. Можливо, це брат й сестра – Ігор й Юля. Їхній покійний дідусь Єфим Шпильберг практично зі Стівеном як одне обличчя. Але прямих доказів немає.

«Коли мене питають, чи не є я євреєм, я відповідав «так», але не відразу».

Але з часом режисеру приходилося задавати самому собі питання: хто він – одесит, єврей, українець чи американець? А можливо, все одразу? Ось що він каже з цього приводу: «В дитинстві й юності – вдома поруч з дідусем й бабусею – я відчував себе євреєм. Але довгі роки я не розповідав про своє єврейське коріння. Коли мені задавали питання про моє єврейське походження, я, зрозуміло, говорив правду, але самотужки ніколи про це не заводив мови першим. Так продовжувалося досить довго, поки я не влився в середовище, де було дуже багато євреїв. Смішно казати, але цим осередком був Голівуд».

Зрештою Спілберг визнав, хто він, коли він був вже батьком, коли він мав зрозуміти в яких традиціях йому виховувати дітей.

«Я живу з широко розкритими очами».

Декілька поколінь виросло на фільмах Стівена Спілберга. Всі його картини різні, але усі цікаві. «Я хочу, щоб мої фільми розважали людей, щоб глядачі сміялися, добре проводили час. В мене є роботи, де важливий соціальний й політичний контекст або, навіть, критика. Й я нікому не намагаюсь вгодити! Думаю, відповідь в тому, що в душі я є тинейджером, й роблю тільки те, що мені самому цікаво», – висловив свою життєву позицію Спілберг. Режисер затверджує, що молодість душі й гумор – це еліксир довголіття. С цим тяжко дискутувати, бо матір Спілберга прожила 98 років, а батько – 103 роки. «Я вже не хлопчик, але мені все також цікаво, що стається навколо мене. Я живу з широко розкритими очима. Можливо, ще через те, що в мене семеро дітей. Коли весь час ти знаходишся в середині «дитячого садочка», то й сам молодшаєш», – підтверджує думку Стівен.

Кращі фільми Стівена Спілберга: «Щелепи», 1975; «Індіана Джонс», 1981; «Список Шиндлера», 1993; «Парк Юрського періоду», 1993; «Назви своє ім’я», 2006.

Чого очікувати від Стівена Спілберга в прокаті?

Зараз Стівен Спілберг занятий декількома проектами. В його планах прем’єра нової частини «Індіани Джонс», яку перенесено на 2023 через пандемію. Також він зайнятий зйомками «Фабельмани», яка включає спогади дитинства режисера. Можливо, ми побачимо кусень Одеси. Зараз можна подивитися мюзикл «Вестсайдська історія», який вийшов в прокат у грудні.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Дуже цікава історія життя. Успішна людина, яку визнавав світ, мала виїхати чи в Москву, чи в Америку. Приємно, що Одеса приймає усії своїх синів й доньок й пишається ними.

Людмила Обченко: Дуже цікаво. Наприклад, „Щелепи” дивилася, „Список Шиндлера” також. Дуже різні фільми одного режисера.

Марія Фетісова.