29 червня 2019 року о 16.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація збірки документів «Справа Василя Стуса».

Василь Стус (1938–1985) – великий Поет і великий Правозахисник не зміг побувати на презентації жодної зі своїх книжок. Бо в Україні його не друкували – збірки віршів ходили по руках у самвидавному вигляді, а публікували їх лише за кордоном. Участь у русі незгідних з русифікаторською й антиукраїнською політикою, активна правозахисна позиція двічі приводили Стуса на лаву підсудних – за статтею «Антирадянська агітація і пропаганда».

Документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині – Галузевий державний архів СБУ), архівні матеріали зі справи Василя Стуса (протоколи обшуків, допитів, листи, статті і т. д.), фотографії, статті Вахтанга Кіпіані, а також відомих дисидентів – Василя Овсієнка, Леоніда Бородіна, останні прижиттєві нотатки Стуса – «З таборового зошита», таємно передані з табору на волю – складають основу «Справи Василя Стуса», зібраної та укладеної Вахтангом Кіпіані.

  • Як і за що було заарештовано поета?
  • Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі?

До матеріалів 1980 року додано кілька публікацій, з яких читачі дізнаються про маловідомі факти життя, ув’язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття.

Подробиці: https://www.yakaboo.ua/sprava-vasilja-stusa.html#big-image-6387173

Вхід вільний.