В історії слов’янства є чимало проблем, навколо яких упродовж століть тривають наукові дискусії, висловлюються різні думки і погляди, пропонуються концепції та гіпотези. Одна з таких проблем – діяльність слов’янських першовчителів – братів Кирила і Мефодія. З їхніми іменами пов’язують створення слов’янської абетки, котру умовно названо кирилицею на честь одного з них і котрою послуговуються багато народів Європи й Азії.

Склалася досить своєрідна, певною мірою парадоксальна, ситуація: з одного боку, щороку 24 травня увесь слов’янський культурний світ вшановує пам’ять святих рівноапостольних братів – творців слов’янської писемності. А з другого – найавторитетніші вчені – історики, мовознавці, етнографи – ось вже котре століття б’ються над питанням: що ж все таки створили Кирило і Мефодій, коли науці достеменно відомо, що слов’янська азбука існувала задовго до життя і діяльності знаменитих болгарських просвітителів?

Завісу таємниці  привідкриє книжково-ілюстративна виставка актуальної тематики «Біля витоків слов’янської писемності» у відділі літератури іноземними мовами ОУНБ ім. М. Грушевського. Запрошуємо всіх бажаючих 24 травня 2019 року ознайомитись з довідковими та популярними матеріалами і сформувати власну думку.