Альфонс Доде – французький романіст і сатирик, драматург і гуморист,автор яскравих оповідань з життя Провансу,творець знакового образу романтика і хвалька Тартарена з Тараскона.

Автор помічав: «У Франції всі трохи тарасконці». Тому книги майстра читач відкриває з м’якою посмішкою. Е.Золя писав про Доде:» В його розпорядженні дві великі сили: сміх та сльози. Тим і живуть його книги.» Доде володів мистецтвом робити читача ніби очевидцем подій, які він описує.

Письменник любив усамітнюватись на покинутому вітряному млині для роботи з старовинними легендами, провансальським фольклором. Поетизація Провансу подарувала світові тепер загальновідомі твори – збірку новел «Листи з мого млина», автобіографічний роман «Малюк», трилогію «Незвичайні пригоди Тартарена з Тараскона».

Альфонс Доде – один з найзнаменитіших французьких письменників. Іван Франко ініціював публікацію українською мовою романів Доде у «Бібліотеці найзнаменитіших повістей». Окремі твори Доде українською переклали І.Франко,Василь Щурат, Осип Маковей, Софія Русова, М.Грушевська, С.Сердюк, Аркадій Любченко та інші.