Галина Анатоліївна Могильницька – поетеса, освітянка, історикософиня, громадська діячка, красива й мудра жінка – залишила величезний творчий доробок, від дитячих віршів – до наукових праць, в тому числі й з релігійних питань, який тільки но вивчатиме українцям. Вона опікувалася долею України, втілювала в життя ідеї незалежності, заздалегідь передбачаючи драматичні події сьогодення. Її ім’я поруч з іменами інтелектуальної еліти України: Святослава Караванського й Ніни Строкатої, Василя Стуса та багатьох інших славних синів й дочок України.

Модераторкою заходу була Ірина Нечиталюк, к.ф.н., доцент кафедри української літератури ОНУ імені І.І.Мечникова.

До заходу долучилися в форматі відео Тарас Кремінь, академік Микола Жулинський.

На заході, крім членів родини, Олекси Різниківа і Ярослави Резникової, були присутні: Володимир Шовкошитний, поет, прозаїк, публіцист, громадський, політичний та державний діяч; Григорій Гончарук  д.і.н., професор Одеського національного політехнічного університету. Олександр Музичко, к.і.н., доцент кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І.Мечникова; Тарас Максим’юк, краєзнавець і відомий збирач україністики та інші.

Пролунали вірші й пісні на слова Галини Могильницької, прозвучало багато теплих слів подяки на честь славної українки.

Було запропоновано назвати на честь Галини Могильницької вулицю або бібліотеку, заснувати літературну премію, проводити літературні читання імені Галини Могильницької.

Всі учасники отримали на пам’ять комплект книжок авторства Галини Могильницької й Олекси Різниківа. Відчуття, що пані Галини поруч з присутніми, її опіки й підтримки, переважило почуття гіркої втрати, надавши занурення в реальний процес формування інтелектуальної еліти України.

Марія Фетісова.