Коли ми говоримо «Александр Дюма», то маємо на увазі найчастіше автора «Трьох мушкетерів» і «Графа Монте-Крісто». І не відразу згадуємо, що був ще й Александр Дюма-син, який був талановитим і працьовитим письменником, але в історії літератури залишився лише одним твором-романом «Дама з камеліями». Проте, на відміну від батька, він зробив внесок і у французьку лексику: ім’я одного його персонажа стало прозивним – «альфонс». Дюма-батько вважав за краще писати на історичні теми, син – про життя сучасного йому суспільства.

«Я черпаю свої сюжети в мріях, а мій син знаходить їх в дійсності. Я працюю з закритими очима – він з відкритими. Я малюю – він фотографує », – говорив Дюма-батько.

Насправді батько і син були дуже близькими людьми: обом довелося з ранніх років боротися проти жорстокої несправедливості. Дюма-батько багато страждав через расові забобони (він був квартероном), Дюма-син – через незаконне походження. Обом довелося доводити собі, що вони нітрохи не гірші, а навіть кращі за інших. Їх улюблені герої – вершителі справедливості: мушкетери у Дюма-батька, моралісти у Дюма-сина.

24 липня 2018 року у відділі літератури іноземними мовами відбулась презентація книжкової виставки «Александр Дюма-батько – геній авантюрного роману», присвячена творчості французьких письменників, які народились у липні.

На виставці мовою оригіналу представлені знамениті історичні романи Дюма-батька «Три мушкетери» і «Двадцять років потому» – дві частини трилогії про мушкетерів, перша частина трилогії про гугенотські війни «Королева Марго», всесвітньо відома пригодницька історія «Граф Монте-Крісто», а також збірка публіцистичних нарисів «Історія знаменитих злочинів», що охоплюють період з XVI по XIX ст.ст.

Окрема поличка присвячена роману Дюма молодшого «Дама з камеліями» – про життя , любов та смерть молодої французької куртизанки. Літературознавський матеріал про життя і творчість батька та сина міститься у французьких журналах «Virgule», у хрестоматіях з французької літератури та в енциклопедичному виданні «Americana», що також є на виставці. Доповненням до експозиції є альбоми з історичними краєвидами Франції, що додають глядачеві відчуття епохи, в яку жили і творили наші знані особистості.

Запрошуємо на виставку, яка діятиме до 1 серпня.