Григор’єв В. Житель Івано-Франківська зібрав найбільшу в Україні колекцію значків із зображенням Шевченка / Владислав Григор’єв // СУСПІЛЬСТВО. – 2022. – 17 січ.

ЗІ ЗМІ: «Усього в колекції налічується 1933 різних предмети. Житель Івано-Франківська Володимир Бащак зібрав найбільшу в Україні колекцію значків, жетонів та медалей із зображенням Тараса Шевченка. Усього налічується 1933 різних предмети. Володимир Бащак збирає колекцію майже все життя. Свій перший значок із зображенням Кобзаря він отримав ще в шкільному віці після екскурсії в Канів. Володимир шукає значки, жетони та медалі в магазинах та на аукціонах. Також він обмінюється ними з однодумцями. Експерти планують представити рекордну колекцію своїм колегам із Книги Гіннеса. Володимир не береться оцінити власну колекцію. Попри це він зазначає, що має досить рідкісні екземпляри.

Володимир розповів: Найдорожча медаль – 1861 рік  – у рік смерті Шевченка. Щоправда, її штампували у Санкт-Петербурзі. Царська поліція сказала знищити, але два або три екземпляри були збережені».

Пенсіонери Приморського району напрямку «Українська платформа багатонаціональної Одещини» зацікавлені у поглибленому ознайомленні з темою Шевченкіани та її наповненням, – складовими теми є різні аспекти, які пов’язані з вивченням біографії та творчості Тараса Григоровича Шевченка, як поетичної, так й малярської. Слухачі готовлять доповіді-репликі про встановлені Кобзареві пам’ятники; туристичні маршрути, якими він пройшов ниву життя; перелік його друзів та однодумців та інше. Нова тема про колекцію значків із зображенням Шевченка є мотивуючим фактором щодо вивчення творчості Тараса Григоровича.

Пенсіонери поділилися враженнями:  

Людмила Обченко: Вивчаючи українську мову, зрілі люди стикнулися з тим, що потрібна спеціальна метода викладання. Ми експериментуємо, намагаємося вводити нові елементи, які поєднали б слово й візуальний образ. Подивимося.

Лариса Ілляшенко: Кожний новий факт, підкріплений артефактом, розширяє наші уявлення конкретного предмету. Шевченкіана розвивається, ми зтішилися, коли були на виставці «Імерсивний світ Шевченка».

Марія Фетісова.