5 серпня 2021 року о 12.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться брифінг для журналістів щодо вдосконалення правового захисту об’єктів природно-заповідного фонду України на прикладі Національного природного парку «Тузлівські лимани».

Один із способів запобігання екологічній катастрофі – збільшити число охоронюваних природних територій. В Україні до 2020 року потрібно було збільшити кількість територій заповідників з 6,15% до 15%, в Одеській області – з 4,5% до 10,4%. Всі ці плани залишилися на рівні декларацій. Гірше того, території багатьох об’єктів природно-заповідного фонду перетворюються в буквальному сенсі на місця битв з тими, хто хоче незаконно будувати, вирубувати дерева, ловити рибу і полювати. «Зелений лист» відстоює і має намір і далі відстоювати права громадян на чисте довкілля, права нацпарків та їх співробітників.

Ми починаємо проект ILPO щодо вдосконалення правового захисту об’єктів природно-заповідного фонду України на прикладі Національного природного парку «Тузлівські лимани». Цей проект ми розглядаємо як своєрідний ринг по боротьбі за екологічні права громадян в адміністративних судах.

Організатор – ГО «Зелений лист».