Рей Бредбері (1920 – 2012) – великий майстер пера, класик світової літератури та жива легенда фантастики. Він – один з найбільш відомих сьогодні у світі американських письменників, автор близько 800 літературних творів мало не всіх відомих жанрів:оповідань, романів, повістей, віршів, есе, п’єс, телесценаріїв, лібрето.

Сам письменник напівжартома називає себе «бібліотечним випускником». Він все життя систематично відвідував бібліотеку, де жадібно всотував знання і став в такий спосіб енциклопедично освіченою людиною.

«Усі дівчата, з якими я зустрічався в молодості, були бібліотекарками. І оженився на такій самій палкій читачці як я сам, продавщиці в книгарні.»

«В мене є й літературна сім’я. Жуль Верн був моїм батьком, Уеллс – мудрим дядечком. Едгар По доводився мені двоюрідним братом; він, як кажан, постійно мешкав у нас на темному горищі. Флеш Гордон і Бак Роджерс – мої брати і товариші. Ось вам і вся моя рідня. Ще додам, що моєю матір’ю, ймовірно, була Мері Шеллі, авторка «Франкенштейна». Ну, ким я ще міг стати, як не письменником-фантастом у такій сімейці».

Р.Бредбері відмовився від пропозицій оцифрувати свої книжки. «Я люблю брати книжку в руки, вдихати її запах, відчувати її, носити з собою. З комп’ютером це неможливо!»

У його творчості органічно поєднуються фантастика й реалізм, казка й достеменний факт, ностальгія за минулими літами й допитливий погляд у майбутнє, – і це надає кожному творові письменника своєрідного, неповторного звучання. І , мабуть, недарма критики вважають його унікальним явищем в американській літературі – оповідачем дивовижних історій, філософом, психологом, мислителем.

Фантастична антиутопія «451 за Фаренгейтом», автобіографічна повість «Кульбабове вино», детектив автобіографічного характеру «Смерть – діло самотнє» та інші твори письменника-гуманіста чекають на вас у відділі літератури іноземними мовами.