15 лютого 2018 року у відділі краєзнавчої літератури і бібліографії відкрилась книжкова виставка «Письменники – ювіляри лютого», присвячена 90-річчю від дня народження О.Г. Шелудякова та 75-річчю від дня народження А.І. Колісниченка.

***

ШЕЛУДЯКОВ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ (1928-2011) народився в Томській області. Закінчив школу морської авіації та середньо-технічне авіаційне училище.

У 1962 році опублікував перше оповідання «Сын тайги». Він – автор книг: «Васюганские были»; «Из племени Кедра», в центрі твору – доля Югани, останньої жінки із стародавнього евенкійського племені Кедра.

В останні роки життя займався вивченням історії «Слова о полку Игореве», до якої, як він вважав, був причетний і його рід – Шелудякова, про що він розмірковує в творі «Тайна половецкой летописи».

Твори О.Г. Шелудякова перекладалися німецькою, чеською, литовською та іншими мовами.

КОЛІСНИЧЕНКО АНАТОЛІЙ ІЛАРІОНОВИЧ (1943-2015) народився в селі Косаново Гайсинського району на Вінниччині. Навчався в Немирівському педагогічному училищі та в Одеському університеті. Працював учителем-вихователем на Запоріжжі, викладав в Одеському медичному інституті, Одеському університеті, завідував відділом обласного телебачення, був директором обласного відділення Укрлітфонду, головою правління Одеської організації СПУ.

Автор книг новел і повістей «Дві притчі одного дерева», «Хроніка Івана Скомороха», «Далекий голос зозулі», «Світло вершин», «Таємниця безсмертя»; романів: «Птахи у відкритому морі», «Полум’я тополі», «Катарсис», «Двійник президента» та ін.; монографії про Миколу Хвильового «Феноменологія генія і катастрофа кентавра».

За мотивами новел і повістей А. Колісниченка знято телевізійні художні фільми «Далекий голос зозулі» і «Женихи».

***

Запрошуємо до кінця лютого всіх бажаючих переглянути виставку, на якій представлені матеріали про життєвий та творчий шлях письменників та їх твори.