15 вересня 2018 року виповнюється 120 років від дня народження Пилипа Еріа – французького прозаїка, драматурга і актора.

Справжнє ім’я письменника – Раймон Пейель.

Кращим його творінням є тетралогія про старовинну буржуазну родину Буссардель: «Сім’я Буссардель», «Зіпсовані діти», «Золоті грати», «Час кохати». Цей цикл приніс письменникові широку популярність, вищі літературні премії: премія Гонкурів (1939), Велика премія роману Французької академії (1947) і крісло в Академії Гонкурів у 1949 р. Продовжуючи реалістичну традицію сімейного роману-епопеї, Пилип Еріа виявляє себе послідовником Бальзака і Золя, Томаса Манна і Голсуорсі.

Ставлення письменника до творчості Оноре до Бальзака особливе. П. Еріа любив згадувати, що він правнук відомої пані Зульма Карро, близького друга Бальзака, пристрасної республіканки. Письменник дбайливо, як релігії, зберігав шкатулку, табакерку, листи, що належали Бальзаку. Вітальню старовинного особняка П.Еріа в парку Монсо в Парижі прикрашав великий портрет Бальзака. У книжковій шафі – перші видання романів Бальзака з його автографами. Однією з останніх робіт Еріа був сценарій про Бальзака, за яким у Франції знято фільм.

У відділі літератури іноземними мовами Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського оформлена книжково-ілюстративна виставка до ювілею письменника «Пилип Еріа –  представник жанру сімейного циклу». Запрошуємо ознайомитись з творчістю французького письменника.