Пенсіонери Приморського району скористалися текстом «Бачити незвичайне у звичайному» про дитячу письменницю Лесю Вороніну (редакторка Лариса Івшина) газети «День».

 

До речі, дуже часто слухачі «Університету третього віку» ставлять питання, які саме книжки читати разом з онуками. Зрозуміло, не ті, що читали самі колись за шкільною програмою, нехай вони й були добрі й хороші. Наприклад, трохи будо ніяково, коли суддя запропонував читати молодім крадіям «Тома Сойєра» Марка Твена.

Одеські пенсіонери дуже добре знаються на кращих одеських письменниках й їхніх книжках. Також їм відомо, що дитячий письменник має бути кращим за письменника, бо діти, як безкомпромісні критики, завжди бачать справжню літературу й відрізняють її від написаного без гумору, оптимізму й душі.

Леся Вороніна пише про супергероя Гриця Мамая, прибульця з Країни Нямликів, чарівного водяника Хлюся.

У серії «Життя видатних дітей» в Вороніної вийшла книжка про Брюса Лі, Махатму Ганді, Жорж Санд, Фридерика Шопена, Івана Миколайчука.

Просуває Вороніна свої книжки завдяки коміксам журналу «Соняшник», передачам на радіо.

Але знов повертаємось до своїх одеських теренів. Згадаємо Володимира Рутківського, лавреата Шевченківської премії, який, на жаль, не так давно пішов від нас, а також плеяду молодих письменників, українізації яких він сприяв – Олександра Макарова, Олексія Надемлінського, Інну Іщук.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Ми неоднаразово зустрічалися з одеськими письменниками Макаровим, Надемлінським й Іщук. Вони вміють спілкуватися з читачами. Хочу задати їм всім питання, чому вони не просувають наших одеситів: вчителя фізики Павла Віктора, боксера з Білгород -Дністровська Василя Ломаченка, директора Одеського зоопарку Ігоря Бєлякова. Список можна подовжити.

Галина Глущенко: Діти є найкращими експертами, вони ніколи не казатимуть неправду. Від них ми підзаряджуємося оптимізмом, радіємо їхнім успіхам, вчимося разом з ними бути людяними, бо це наші діти.

Марія Фетісова.