10 червня 2017 року о 12.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх)  в рамках XVIІI Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбудеться презентація третього випуску видання «Человек в истории и культуре. Мемориальный сборник научных работ в память лауреата Государственной премии Украины академика РАЕН, профессора, доктора исторических наук Владимира Никифоровича Станко» видавництва ТОВ РВА «Ірбіс» (2017).

19 лютого 2017 р. виповнилося 80 років від дня народження В. Н. Станка (1937-2008), історика й археолога, доктора історичних наук, дійсного члена Російської народної академії (1995), дійсного члена Російської академії природничих наук у секції «Археологія та антропологія».

16-19 лютого 2017 р. відбулася конференція, присвячена вченому. На засіданнях трьох секцій з доповідями виступили тридцять науковців з України, Молдови, Білорусії, Ізраїлю та Болгарії. Організатори конференції: ОНУ ім. І. І. Мечникова, Одеський археологічний музей НАН України, Асоціація болгар України, Одеська міська організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури та його вдячні учні. Наукові статті учасників конференції склали третій випуск збірника «Человек в истории и культуре», який ми нині презентуємо.

Тематично статті представляють широкий спектр наукових інтересів археологів Північного Причорномор’я, етнологів та істориків. Окремий розділ присвячений спогадам учнів та колег ученого.

Авторами статей є провідні фахівці, науковці, краєзнавці та молоді вчені. Усі вони, у своїй більшості – представники наукової школи Володимира Никифоровича, його учні та друзі.

Наукове видання розраховане на викладачів, науковців та аспірантів, але може допомогти у фаховому зростанні і вчителям, краєзнавцям, бібліотекарям, журналістам.

Вхід вільний!