12 липня 2019 року об 11.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (читальна зала, 2-й поверх) відбудеться презентація виставки ілюстрацій до книги «Це зробила вона».

Двотомник «Це зробила вона» та «Це теж зробила вона» – наймасштабніший за авторським складом проект про відомих жінок в Україні.

100 історій успіху.

100 жінок, що стали прикладами для наслідування в Україні та у світі.

Понад 200 талановитих авторів та авторок, ілюстраторів та ілюстратором.

Дві книги, що побачили світу 2018 році, містять історії 100 українок, внесок яких у різні сфери життя став неоціненним для країни та світу. Разом з такими вже відомими особистостями, як княгиня Ольга, Леся Українка чи Соломія Крушельницька, книги розповідають й про інших жінок, чиї історії вражають, серед них фізикиня Антоніна Прихотько, біологиня Елен Спарроу, шахістки Анна та Марія Музичук, меценатка Галшка Гулевичівна, палеонтологиня Марія Павлова, лікарка Софія Окуневська і ще про десятки інших науковиць, винахідниць, мисткинь, поеток, активісток тощо.

На меті видання – заповнити білі плями в історії України, позбутися фактів применшення ключової ролі жінок у начебто «не жіночих» сферах, наприклад, військовій чи науковій, та запропонувати українським жінкам гідні культурні моделі для наслідування.

Проект «Це зробила вона» покликаний переконати у тому, що в нашій історії є багато успішних жінок, і що кожна жінка може йти своїм шляхом і вибудовувати його за власними інтересами, не зважаючи на ті чи ті ідеології чи соціальні стереотипи.

Більше двадцяти вибраних ілюстрацій першого тому представляють видатних українок які досягли значних досягнень у мистецтві, спорті, науці та інших царинах людського життя. Виставка акцентує увагу на загальнолюдських цінностях. Вона по-особливому демонструє внесок жінок у творення України і наголошує на тому, що жінки нарівні з чоловіками можуть реалізувати власний потенціал у будь-якій сфері.

Проект реалізований Громадським Рухом «Віра, Надія, Любов» спільно з Національним Демократичним інститутом міжнародних відносин.

 

Довідки за телефоном: Сиротенко Олексій +380506280726