17 лютого 2017 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулась довгоочікувана й жадана зустріч з краєзнавцем Олександром Бабічем та презентація його книги  «Путівник по Одесі», який нещодавно вийшов з друку двома мовами – російською та українською.

Олександр Бабіч та Наталя Власенко (модератор зустрічі)

Олександр Бабіч – воєнний історик, письменник, гід-екскурсовод. Автор книг і статей про історію Одеси в періоди окупації й оборони 1941-1944 років, про партизанський рух і опір в катакомбах. Сценарист документальних історичних проектів для багатьох телевізійних каналів. Читає публічні лекції, навчає екскурсоводів. Співзасновник туристичного краєзнавчого проекту «Тудою-Сюдою».

Структура книги «Путівник по Одесі» – окремі тематичні маршрути, які стануть у нагоді туристам, що приїжджають до Одеси, а також допоможуть мешканцям Одеси самостійно ознайомитись з містом та його культурними та історичними пам’ятками. Автор розповідає про незвичайних людей, які мали безпосереднє відношення до міста, знайомить з Одесою літературною і кримінальною, театральною та портовою, і, звичайно, з Одесою єврейською.

Під час заходу присутні дізналися цікаві факти про автора; про те, як працював над книгою; почули уривки з книги; поставили численні запитання і отримали відповіді на них.

Під час заходу

Серед запитань: про найулюбленіший екскурсійний маршрут; про плани на майбутнє; про збереження історичного центру Одеси та ін. До речі, Олександр Бабіч висловив обурення діями міської влади, чия халатність призвела до майже катастрофічного руйнування пам`ятки національного значення – Потьомкінських сходів.

Під час заходу

Олександр Бабіч зазначив, що найближчим часом планується розширити рамки екскурсії «Українська Одеса», перетворивши її на «День в українській Одесі»; однак, засмутив присутніх, що найближчим часом в проекті «Тудою-Сюдою» екскурсії за межі міста не передбачаються…

Під час заходу

Модератор заходу – Наталя Власенко.

Всі охочі змогли придбати книгу автора та отримати автограф.

Під час автограф-сесії

Нагадуємо, що 24 лютого 2017 року о 17.30 відбудеться лекція Олександра Бабіча «Міф про Одесу-маму, чи Було місто бандитською столицею?».