8 листопада 2018 року о 18.30, в переддень відзначення Дня української писемності та мови, в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація збірки «одеських» віршів Лесі Українки.

«Подорож до моря» – перше окреме видання циклу, який раніше друкувався лише у збірниках чи зібраннях творів авторки, і присвячений 130-річчю першого приїзду 17-річної Лесі Українки до Одеси.

Упорядник видання Артем хмельницький, ілюструвала видання Лариса Дем’янишина, післямова – Тетяна Ананченко. фотографії Лесі надано Т. Скрипкою).

Автори намагалися подати матеріал циклу Лесі Українки «Подорож до моря» у контексті світосприйняття Одеси, її краєвидів, морської стихії юної за віком, але вже досить зрілої в поетичному сенсі поетки, яку хвороба змусила приїхати до нашого міста, де родина видатного українського бібліографа, мовознавця і громадського діяча М. Ф. Комарова оточила її увагою, турботою і любов’ю. І недарма цикл «Подорож до моря» Лесі Українки має підзаголовок «Посвята сім’ї М. Ф. Комарова».

Видання присвячене найширшому колу читачів, які шанують і твори Лесі Українки, і поетичну Одесику, й українську літературу на загал.

Організатор: Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса.

Вхід вільний.