21 лютого 2019 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського(відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація науково-популярної серії книг «Патріот».

Книжка «Відкрий для себе Україну» адресована українській молоді – тим, хто через кілька років повинен буде взяти на себе відповідальність за долю Держави, за добробут і щастя народу.

Перша книжка серії – «Відкрий для себе Україну» – розкриває перед читачем сторінки буття українського народу, почасти невідомі не тільки молоді, а й старшому поколінню, знайомить з народними традиціями, визначними постаттями українців (зокрема й одеситів), що закладали підвалини державності, внесли вагомий вклад в розвиток культури й духовності народу.

Про походження й розвиток  нашої давньої мови та її багаті скарби ви дізнаєтесь із матеріалів письменників О. Різникова та Г. Могильницької, О. Животка, С. Шеренгової; про відомих і славних українців, що жили й творили в нашому Південно-українському краї – із матеріалів проф. Панченка, відомого краєзнавця і колекціонера Т. Максим’юка та молодих дослідниць В. Герасименко й К. Сорокіної, що працюють під керівництвом проф. Т. І. Гончарука; про українське мистецтво на Одешині – із розповідей письменника і краєзнавця О. Олійникова та мистецтвознавців Тамари Михайличенко та О. Жернової.

З розповіді доктора історичних наук Т. Вінцковського ви дізнаєтесь про вікопомні події Української революції, проголошення незалежності Української держави, а професор О. Музичко розповість про боротьбу за її утвердження та формування в свідомості мас українського патріотизму духовенством Українського Півдня.

Все це – ті знання, від яких віками був відлучений наш народ і які необхідні кожному, щоб відчувати нерозривний зв’язок із своєю землею, своїм прадревнім народом, щоб стати гідним громадянином своєї Держави, любити її й пишатись нею.

Саме про нашу Україну й наш славний народ, про його долю в складі інших держав, його здобутки й прорахунки ви і дізнаєтесь із наступних книжок цієї серії…»

За підтримки Департаменту освіти та науки ООДА та Одеської обласної ради.

Організатор: Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса