15 жовтня 2019 року о 17.30 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) до Дня захисника України відбудеться презентація унікальної книги Валерія Пальчика «УНСО: перший посвист куль» («Видавець Марко Мельник»), присвяченій війні 1992 року на етнічних українських землях – Придністров’ї та участі в ній українських добровольців з УНСО.

Валерій Пальчик – український доброволець, учасник військових експедицій УНСО у Придністров’ї, Грузії та нинішньої війни на сході України.

«Це історія, яку має пам’ятати кожен українець, що прагне до зміцнення та розбудови Української держави. Вона про тих, хто став у витоків добровольчого військового руху сучасної формації. В історичній ситуації початку 90-х, ці люди взяли на себе відповідальність захищати національні інтереси держави, яка нещодавно постала з руїн тоталітаризму. Відновивши власний суверенітет, українці мали ще поборотись за соборність своєї держави. І саме ці добровольці виступили в авангарді тої боротьби. Українці Придністров’я були зраджені і покинуті офіційною «українською» владою, проте на їхній захист виступили бійці УНСО», – говорить автор видання.

Організатор – Спільнота «Об’єднання Добровольців Одещини».

Не пропусти нагоду розширити знання про маловідомий для широкого загалу епізод української військової звитяги!