20 лютого 2020 року о 12.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ літератури іноземними мовами, 1-й поверх) в Міжнародний день рідної мови відбудеться презетація книги Юзефа Крашевського «Спогади про Одесу».

«Спогади про Одесу» – це щоденник поїздки в 1843 році з 22 червня по 11 вересня Ю. І. Крашевського, дійсного члена Одеського товариства історії та старожитностей. Видання містить переклад уривків щоденника краєзнавця 1845 року, що описують перебування в Одесі з 6 липня по 29 серпня 1843 року.

Читач здійснить разом з перекладачем книги Стеллою Михайловою дивовижну подорож в минуле і, опинившись в Одесі влітку 1843 року, повністю зануриться в атмосферу міського життя, дізнається як одягалися одесити, як проводили час, які вистави дивилися в театрі. Пройдеться вулицями міста, загляне в будинки городян, погуляє по базарах, помилується хуторами та матиме змогу дізнатися як проходив процес фотографування і якими тоді були  морські купання.

Запрошуються всі поціновувачі польської мови та культури, історики та краєзнавці.

Вхід вільний.