28 жовтня 2023 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М. С. Грушевського відбудеться презентація книги «Український детокс» письменниці, поетки, акторки, менеджерки культури Олени Боришполець.

«Український детокс» – низка оповідань та есе, головні герої яких тісно пов’язані з Одещиною, зокрема із самою Одесою й узбережжям Куяльницького лиману. Перед нами постають історії, що розгортаються в характерному природному й культурному ландшафтах, які дуже впливають на долі героїв, їхнє теперішнє та майбутнє. Застійні часи, у яких застрягла Одеса, залишки її краси, імперські та радянські злі привиди, що наближали трагедію великої війни України. Постійний пошук і втеча — з Криму до Флоренції через Херсон, з Одеси до Старобільська, Нью-Йорка чи Парижа.

Людина розгублена. Що їй потрібно, аби рухатися далі? Як зізнатися собі в поразках і помилках, щоб подолати страх і біль? Наскільки багатогранною буває любов і нелюбов — до людини, до місця, де ти народився? Оповідання зливаються в єдине авторське висловлювання й утворюють одвічний лейтмотив повернення до себе.

Оповідання написані на Одещині до 24 лютого 2022 року. Роботу над книгою завершено у Польщі влітку 2022 року за підтримки Інституту літератури (м. Краків), в цей час авторка грала в польсько-українській виставі «Життя на випадок війни».

Поговоримо про книгу, авторка читатиме для вас та відповість на ваші питання online.

Малюнок обкладинки Ozi (Ірина Озаринська).

Модераторка презентації Хелена Андрейчикова.

Всі кошти з продажу книги відправляються на потреби 35-ої окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського Збройних Сил України.