08 листопада 2016 року о 19.00 в приміщенні Одеської ОУНБ ім. М. Грушевського відбудеться презентація книги «Грузини в історії Південної України: спільне море та доля» (автор-упорядник -Олександр Музичко,автор ідеї та редактор Теймураз Нішніанідзе).

Це -дослідження про роль грузин в історії півдня України.

Автор ідеїділиться враженнями: «Приблизно 5 років тому мені випала честь очолити Генеральне Консульство Грузії в Одесі.

Незважаючи на відносно молодий вік (мені було всього 30), я кристально чітко розумів, що основною запорукою успіху нашої роботи стане розуміння історичних і культурних особливостей регіону. Більшість вечорів я проводив за книгами, вникаючи в історію, процеси і їх першопричини.

В один з таких вечорів я з величезним задоволенням вивчав книгу мого попередника в Консульстві – Зураба Квачадзе, книгу про значення грузин в історії Одеси. Виявилося, грузин в історії Одеси було більше, ніж я міг собі уявити! Україна має якусь містичну властивість – притягувати і закохувати в себе чужинців. Я стверджую це зі знанням справи, адже відчув на собі чудесний магнетизм цієї неймовірної країни!

Того вечора я був щиро вдячний Зурабу за прекрасну можливість дізнатися про історію свого народу в Одесі, але й трохи роздратований тим, що книга лише про одне місто. Саме тоді я став одержимий ідеєю провести справжнє дослідження про роль грузин в історії півдня України, результатом якого стала ціла книга.

Справедливості заради мушу зізнатися, що ніколи б не подужав цю тяжку працю один. Мені дуже пощастило з співавтором – Олександром Музичко, внесок якого складно переоцінити – він величезний!

Так чи інакше, книга закінчена і у вівторок, 8 листопада, о 19.00, в бібліотеці Грушевського відбудеться офіційна презентація моєї п’ятирічної праці.

Буду радий бачити всіх друзів і тих, кому так як і мені близька і цікава ця тема».