21 червня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. м. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності. 1-й поверх) відбудеться презентація книги Енвера Джулімана «Примирення: вказівник вздовж шляху».

Як наблизити мир, не чекаючи закінчення війни? Як досягти порозуміння між частинами суспільства з різними точками зору та позиціями, переселенцями та громадами, які їх приймають? У своїй книзі «Примирення: вказівники вздовж шляху» Енвер Джуліман дає пояснення понять, які мають ключове значення в миротворчій діяльності, наприклад, істина, вина, культура спогадів, історія та заперечення. Вона відображає і конкретизує багато складних аспекти примирення людини з собою, між людьми, групами і країнами.

Книга Енвера Джулімана – про те, як ставитися до історії і її інтерпретувати, і найголовніше, яку позицію зайняти по відношенню до наших ближніх: і до сусіда за дверима поруч, і до того, що живе на іншій стороні дороги. Але не тільки. Ця книга – ще й важливе нагадування про відповідальність, яку ми всі повинні розділяти. Автор звертається до таких «зберігачів» миру в суспільстві, як політики, релігійні лідери, художники, журналісти, ветерани війни, правозахисники, вчені і вчителі, нагадуючи їм про відповідальність в сфері примирення.

Книга допомагає усвідомити роль людини в процесі миротворчості та природу конфліктів. Крім того, вона розповідає про своєрідний багаж. Адже ті, хто намагається втекти від воєн і конфліктів, доволі часто відвозять такий багаж в інші країни.

Енвер Джуліман є керівником департаменту з питань освіти в галузі прав людини та миру Норвезького Гельсінського комітету. Джуліман має досвід роботи в галузі освіти та миробудівництва, в галузі прав людини у Норвегії, Україні, Білорусі, Російській Федерації, Північному та Південному Кавказі та на Західних Балканах. Джуліман є одним із засновників Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” та активно сприяє її розвитку.

Він є методологом та координатором Школи з прав людини для молоді республік колишньої Югославії, участь в якій взяли більше 12 000 учасників. Він заснував та керував регіональним проектом Коаліція Довіри на Південному Кавказі. Він є автором кількох книг у галузі конфліктології та посередництва («Будівництво мостів, а не стін», «Роль університетів у процесі побудови миру»), які перекладені на норвезьку, російську, білоруську, боснійську, хорватську та сербську мови. Він викладає теми пов’язані з примирення і миробудівнцтвом в Університеті Південно-Східної Норвегії.

Захід буде цікавий журналістам, дослідникам, фахівцям з конфліктології, медіаторам, фасилітаторам, викладачам, студентам, громадським активістам, всім, хто цікавиться миробудівництвом.

Вхід вільний! Організатор – Одеська обласна група медіації.

Після презентація у учасників буде можливість отримати примірник книги з рук автора.

Інформація по телефону: 063 144 91 74 (Наталя).