29 листопада 2019 року о 17.30 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться презентація книги «Доця» Тамари Горіхо Зерня, яка, безперечно, стала одним з найгучніших дебютів 2019 року і явищем у новітній українській літературі.

Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку.

Це книга про втрату родини, дому, роботи, ілюзій. Про зібрання уламків життя заново, віднаходження нових смислів і опори. Це книга про любов. У ній немає жодного слова на «лю…», але вона про любов. І ще про відвагу, безумовну відвагу знайти своє, впізнати його і нікому не віддати – свій дім, батьківщину, серце, право ходити з високо піднятою головою.

Оксана Забужко писала: …я би внесла «Доцю» Тамари Горіха Зерня (атож, це псевдонім, авторка – волонтерка з Донецька, нині мешкає в Києві) у список обов’язкової до читання мемуаристики – і не тільки української. Мемуаристики – тому що, як попереджає авторка в передмові, “Доця” є документальною книгою настільки, наскільки це можливо для художнього твору”: всі герої мають прототипів, всі події траплялись насправді, хоч і не всі з тими самими героями. По-англійському цей жанр називається faction (поєднання “факту” і “фікшин”), і можна не сумніватися, що саме йому належатиме мейнстрим у добу наростаючої інформаційної перенасичености – коли не треба, ради Бога, не треба нам нічого більше вигадувати й додавати до реальности, аби зробити її захопливішою, а дайте хоч якось упоратися з тою, що є, бо так уже, блін, захопила, що не продихнути…

Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає.

Долучайтеся до заходу та спілкування !

Організатори: видавницьво «Білка» та Центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.Одеса.

Вхід вільний.