21 грудня о 15.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (Музей української книги, 1-й поверх) до 160-річчя від дня народження Євгена Чикаленка в відбудеться презентація документального короткометражного фільму «Меценат України Євген Чикаленко» в рамках проєкту «Український Південь», започаткованого Південним міжрегіональним відділом Українського інституту національної пам’яті (Південь: УІНП).

Євген Чикаленко (1861-1929) – землевласник, підприємець, культурний діяч.

У фільмі розповідь про нього ведеться від імені історика, який здійснює подорож до місця народження, до рідної землі Чикаленка. Пам’ять про мецената пов’язується з об’єктами – пансіоном, де він вчився в Одесі, книжками, які він сам видавав та допомагав видавати українським письменникам та науковцям. Після цього знайомства з одеським періодом розпочинається подорож на північ Одещини, яка і буде представлена в презентованому фільмі.

В рамках презентації також відбудеться зустріч з творчою групою проєкту та дослідником біографії Є. Чикаленка, д.і.н., доцентом кафедри історії України ОНУ імені І. І. Мечникова Олександром Музичко.

Документальний фільм розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті. Консультантами фільму виступили доцент кафедри історії України ОНУ імені І.І.Мечникова Володимир Полторак та начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Чекаємо всіх вакцинованих!