09 червня 2017 року о 12.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) в рамках XVIІI Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбудеться презентація чергових, 16-го та 17-го, підготовлених Інститутом енциклопедичних досліджень томів Енциклопедії Сучасної України (Київ, 2016).

Нині професійно енциклопедична справа розвивається передусім в Інституті енциклопедичних досліджень НАН України. Ця установа відома найперше тим, що реалізує масштабний академічний проект «Енциклопедія сучасної України». Її було створено для забезпечення фундаментальних та прикладних досліджень у галузі енциклопедистики, розроблення наукових та методичних засад створення різного типу енциклопедичних видань, а також для координації досліджень з енциклопедичної справи в Україні.

Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ) – це багатотомне енциклопедичне видання (алфавітна енциклопедія) про Україну в усіх вимірах, від початку XX століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, персоналіях; охоплює всі сфери життя в Україні; відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. Специфіка ЕСУ полягає в тому, що в ній переважає сучасний матеріал. Особлива увага приділяється явищам, процесам, поняттям, що характеризують добу державної незалежності України. Видавці прагнули інтерпретувати усе нове, що з’явилося в житті суспільства, і включити його в багатющу, справді грандіозну картину реальної України в усіх аспектах – політичному, ідеологічному, етнічному, економічному, науковому, культурному, літературному, мистецькому, релігійному, спортивному тощо – причому на рівні всіх регіонів, що особливо важливо з огляду на активізацію регіонального життя в усіх вимірах.

У 16-й та 17-й томи енциклопедії включено 5564 статті. Чимало представлених у цьому томі персоналій повязані з Одесою, це переважно діячі науки, культури, мистецтва та спорту.

Авторами ЕСУ є провідні фахівці Національної академії наук України, галузевих академій, науковці вищої школи, мистецтвознавці, краєзнавці, науковці діаспори. Серед авторів – всесвітньовідомі дослідники, визнані авторитети у своїй галузі, і молодь, яка лише починає шлях у науці, однак демонструє якісно нові підходи, розкуте мислення та глибоку ерудицію.

ЕСУ неодноразово посідала чільні місця у всеукраїнському рейтингу «Книга року», отримала низку дипломів, зокрема у 2003 р. стала лауреатом Загальнонаціональної програми «Людина року» в номінації «Культурний проект року».

Вхід вільний!

Запрошуються всі бажаючі!