9 грудня 2021 року о 16.00 Одеський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (вул. Коблевська, 40) та Одеська ОУНБ ім. М. Грушевського проведуть захід до Дня прав людини та Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги, які відзначаються щороку 10 грудня.

Запрошуємо студентів на спільний перегляд фільму «Посередник кейт», який яскраво демонструє переваги такого альтернативного способу вирішення спору як медіація.

16 листопада 2021 року був прийнятий Закон України «Про медіацію».

НАГАДУЄМО, що медіація – це один із видів альтернативного врегулювання суперечок. За допомогою медіації можна вирішити спір і конфлікт без звернення до формальної системи судочинства. Цей процес відбувається із залученням посередника, який допомагає сторонам конфлікту налагодити комунікацію.

Що відрізняє медіацію від судового процесу?

  1. Процедура є добровільною, конфіденційною, що важливо для сторін сімейних конфліктів
  2. враховує інтереси та потреби обох сторін
  3. Сторони самостійно приймають рішення, що сприяє його виконанню
  4. Дана процедура більш комфортна для зайнятих осіб, отже сторони узгоджують з медіатором зручний для всіх час зустрічей на відміну від суду
  5. Процедура дозволяє зберегти або налагодити взаєморозуміння/конструктивний діалог
  6. В рішенні, яке приймають сторони за допомогою медіатора, можливо прописати важливі речі, які не можуть бути прописані в судовому рішенні.

Захід можуть відвідати тільки вакциновані особи!