08 листопада 2016 року в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського відбулось засідання «круглого столу» за темою «Права людини в Україні: історія боротьби та сучасні проблеми».

Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінкських угод займає в історії українського національно-визвольного та правозахисного руху визначне місце. Її діяльність поряд з іншими факторами привела Україну до незалежності, до можливості розбудови правової держави, яка відповідатиме, як волелюбному духові українського народу, так і букві міжнародних правових актів.

Захід проведено спільно з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в рамках ініціативи Української Гельсінської спілки з прав людини.

Метою проведення круглого столу «Права людини в Україні: історія боротьби та сучасні проблеми» було святкування 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод та обговорення важливості такої події для України, а також привернення уваги до сучасних проблем з дотриманням прав людини в Україна та Одеській області.

В приміщенні відділу соціокультурної діяльності зібралось близько 50 учасників – студенти, журналісти, історики, правозахисники, представники системи безоплатної правової допомоги, бібліотекарі та читачі.

Під час заходу

З інформацією «Вільні люди в невільній країні: історія створення та розвитку Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод» виступив Ігор Брінош, заступник голови Одеської обласної організації Комітету виборців України.

Про діяльність Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) розповів член правління цієї організації, голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко.

Огляд основних сучасних проблем і викликів у сфері прав людини в Україні та Одеському регіоні зробила адвокат, представник ГО «Асоціація адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Юлія Лісова.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина представила державну систему безоплатної правової допомоги та її можливості в сфері захисту прав людини. Після обговорення учасники заходу мали змогу ознайомитися з виставкою правозахисної літератури і отримати пам’ятки з актуальних правових питань, підготовлених УГСПЛ.

голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко.

Використано матеріал з сайту Избир.Ком