Олександр Мурашко (1875-1919): український художник європейського масштабу.
Природа щиро обдарувала Олександра Мурашко талантом. Доля ж була нещадна, відпустивши йому занадто короткий термін для творчості – всього 19 років…У цих роках спресувались історія країни з її політичними і соціальними катаклізмами, особисте життя художника і його натхнення, подвижницьку працю. Мурашко вів українське мистецтво в контекст світового художнього процесу. Процес розвитку мистецтва в перші десятиліття XX століття був складним і суперечливим-розпадалися попередні художні цінності, переосмислювались суть погляду на світ і саме поняття краси. Мистецтво Олександра Мурашко невіддільне від загальної лінії розвитку не тільки української, а й російської, а також європейської культур.
З ім’ям Олександр Мурашко починається українське мистецтво XX століття, яке стверджує нове образо-пластичне бачення світу. Головними віхами на шляху пошуків виразного, адекватного часу образотворчої мови для художника стали колір і світло. Спираючись на традиції вітчизняного реалістичного мистецтва, творчо розвиваючи принципи сучасних йому художних течій, Мурашко створив свою естетичну систему, в який краса природи і людини втілюються в колірному повнозвучне яскравих декоративних фарб. Відданий син України, тонко відчуває її національну самобутність, він створив мистецтво, сповнене силою життя і оптимізму.
Запрошуємо до кінця серпня до відділу мистецтв (провулок Маланова, 1) ознайомитись з книжково-ілюстрованою виставкою «Портретна творчість Олександра Мурашка».