9 жовтня 2018 року о 17.00 в Одеській ОУНБ ім. М. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться перегляд фільму «Покликав вас Госпожий глас» та зустріч з режисером Михайлом Ткачуком.

До Дня захисника Вітчизни, свята, яке вшановує українське козацтво, його покровительницю – Божу Матір, героїчних воїнів УПА та наших воїнів на Сході України лауреат Шевченківської премії Михайло Ткачук презентує стрічку «Покликав вас Госпожий глас».

Фільм присвячено Нілу Хасевичу – художнику зі світовим визнанням, роботами захоплювалися в художніх салонах Львова, Праги, Берліна, Лос-Анджелеса на початку 1930-х. Йому вручали престижні міжнародні премії. Але ні фізична неміч, ні мистецькі перемоги, які відкривали перспективи творити за кордоном, не змусили Ніла Хасевича звернути з тяжкої дороги боротьби за волю України. Життя сорокасемирічного художника, неперевершеного майстра деревориту (техніка гравюри на дошці з дерева), активіста Організації українських націоналістів, керівника друкарні Української повстанської армії трагічно обірвалося в 1952 році, коли після довгих вистежувань кадебісти нарешті натрапили на криївку з підпільниками.

Величезна роль у поверненні сучасній Україні імені Ніла Хасевича – митця і борця – належить відомому вітчизняному режисеру-кінодокументалісту, лауреату Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Михайлові Ткачуку.

Запрошуємо всіх на перегляд та обговорення фільму.