Мені пощастило в групі представників практично зі всієї України відвідати у форматі Міжнародного фестивалю можливостей людей поважного віку «Золоті роки 2019» у рамках Всеукраїнського Форуму людей поважного віку у місті Львові секцію «Пізнавально-краєзнавчі мандрівки», яка відбулася у Львівському духовному театрі «Воскресения». Модератором був Ігор Губіліт, директор туроператора «Відвідай».

Ігор Губіліт розкрив таємниці ефективних подорожей для людей поважного віку.

По-перше, він розповів про свою команду, яка працює вже 10 років на ринку и складає 45 осіб. Команда має у своєму портфелі десь 260 маршрутів, більш за все мають попит на туристичному ринку короткі одноденні та двохденні тури Україною. Самий найдовший туристичний маршрут складає шістнадцять діб. Також є тури за кордон: в Словаччину, Польщу – туди, де живуть етнічні українці.

Головним фактором успішної мандрівки, зі слів модератора, є професійний екскурсовод, який в змозі самий звичайнісінький тур перетворити на дарунок долі, якщо ж екскурсовод не викладається на всі сто відсотків, то й ексклюзивний тур буде загублений для туриста (уявіть собі, які вимоги ставляє директор до кожного члена команди !).

Серед постійних туристів, людей поважного віку всього десь дев’ять процентів. За статистикою, десь 80 % мешканців зі сходу України ніколи у своєму житті не були за кордоном.

Отже, існуючі стереотипи, що «мандрівки – це дорого», а також дурні стереотипи серед населення про не сприяння одних людей іншими, заважають потенційним туристам отримувати нові враження, задоволення від життя. Як би люди частіше замислювалися над висловом Марка Твена, який вважав «Подорожі – згуба для фанатизму, забобонів і вузького мислення!», то сприяли би ламкі цих стереотипів. Ще треба розумітися на тому, що в нас не прийнято мандрувати, особливо у поважному віці пенсіонерам, а тому за сімейними сценаріями якщо Ви не мандруєте, то й Ваші діти-онуки не будуть мати таку можливість у своєму житті.

Пан Губіліт не тільки запросив відвідати файні тури Україною з туроператором «Відвідай», але надав поради як зробити перший крок тому, хто мріє дійсно про мандри. Для цього можна вивчити перелік усіх фестивалів, які проводяться у області, де Ви мешкаєте і зробити першу коротку безкоштовну подорож. Також можна відважитися подорожувати в поважному віці автостопом – є такі успішні історії в Україні. Головне для початківця позбутися комплексу обмеженої будь у чому людини – подорожують такі самі як Ви, з такими самими пенсіями як у Вас. 

Пенсіонери Приморського району міста Одеси, які відвідують напрямок «Українська платформа багатонаціональної Одещини» соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» поєднали вивчення української мови з віртуальними мандрівками. Вони пишуть творчі роботи «Мандруємо Україною». Зрозуміло, що крім віртуальних мандрівок, слухачі відвідали також деякі міста: Вінницю і Львів, а також й Красносілку, Черноморськ, Южне.

До речі, пан Ігор Губіліт надав кожному учаснику майстер-класу інформацію про очікувані зміни на туристичному ринку: сьогодні користується великим попитом Закарпаття, а вже завтра мандруватиме на Миколаївщину: там є багатенько українських див, мальовничих річок, каньйонів. Також літературна карта Миколаївщини цікава не тільки рафінованому читачеві, але й пересічному українцю.

Краєзнавці групи «Моя Одеса» говорять за свій досвід, що малі міста надають великі враження, а люди малих міст вражають своєю захопленістю й патріотизмом.

Отже, вибираємо маршрут й мандруємо Україною. Подякуємо пану Ігореві Губіліту і всієї команді туроператора «Відвідай» за гарні поради та могутню психологічну підтримку, сприяння єдності української нації багатої своїм культурним розмаїттям.

P.S. Майже кожний учасник зустрічі з Ігорем Губілітом отримав книгу Антона Кротова «Практика вільних мандрівок», 2008. Дехто обмінявся контактами.

Автор: Марія Фетісова.