Агата Міллер народилася в британському графстві Девон 15 вересня 1890 року… Сьогодні ми знаємо її як детективного генія, одного з найпопулярніших авторів ХХ століття Агату Крісті.

Агата Крісті – «мати» знаменитих детективів Еркюля Пуаро та міс Марпл. Книжки Агати Крісті перекладені на 103 мови сумарним накладом більше 2 млрд примірників. Книги Агати Крісті посідають третє місце в історії після Біблії і Шекспіра.

Англійська письменниця залишила по собі 80 детективів, 6 романів, 19 п’єс, 2 поетичні збірки балад, сотні оповідань. Навіть після смерті письменниці були надруковані її нові романи. Наприклад, опублікований згідно із заповітом авторки останній роман про Еркюля Пуаро під промовистою назвою «Завіса». Нещодавно детективи А.Крісті знов привернули до себе увагу. Назва детективу «10 негренят» з етичних міркувань було змінено на «І не лишилось жодного». А скільки знято фільмів, поставлено вистав за її творами – ніхто не підрахує!

Рік її столітнього ювілею (1990р.) ЮНЕСКО оголосив роком Агати Крісті.

У 1971 році Агата Крісті була нагороджена англійською королевою Хрестом кавалера Британської імперії П ступеня і отримала титул Дами Британської Імперії. Багато років вона була президентом Британського клубу детективів.

Запрошуємо на виставку, присвячену «королеві детективу» Агаті Крісті до відділу персонального абонементу, а також до відділу літератури іноземними мовами ознайомитися з літературною спадщиною королеви детективу в оригіналі, а також французькою, німецькою, угорською, польською, іспанською, болгарською, чеською мовами. 

«Неможливо правильно оцінити творчість Агати Крісті, читаючи її в перекладі, – стверджувала Марієтта Шагінян. – Щоб повністю оцінити красу мови Агата Крісті, треба читати її англійською, де ви відразу потрапляєте під чарівність її тонкої, пустотливої, незвичайно точної і розумної мови».