22 липня 2022 року о 14.00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (відділ соціокультурної діяльності, 1-й поверх) відбудеться лекція «Перевід середземноморського сюрреалізму: Психогеографія в мистецтві Одеси 70-80х».

Під час лекції пропонуємо подивитись на мистецтво Одеси 70-80-х років, відмовившись від загальноприйнятої перспективи, зокрема, «одеський концептуалізм» та його зв’язок з «московським концептуалізмом».

Нехтуючи цими зв’язками, ми маємо змогу віднайти загублену художню спорідненість Одеси з історією світового мистецтва та культури: від сюрреалізму та arte povera до японського сурімоно та дзен-буддійського коану.

Методом та доказовою системою для цих пошуків стає психогеографія, а саме — теорія «дрейфу» французького філософа Гі Дебора, яка полягає в практиках нелінійного блукання містом та вільній інтерпретації символів і краєвидів міського простору.

Лекцію проводить Володимир Чигринець — екскуратор Muzeon Experimental Center та співзасновник кочової бібліотеки «Книжковий курінь».

Вхід — донейшн від 50 гривень. Це благодійний захід мета якого — зібрати кошти для допомоги нашим захисникам і захисницям в ЗСУ.

Для довідки. «Книжковий курінь» — незалежна бібліотечна ініціатива, створена в Одесі після початку повномасштабного військового вторгнення. Мета проєкту — розбудовувати культуру читання у найбільш доступний спосіб, популяризувати актуальні видання. Зокрема, українську класичну і сучасну літературу та розвивати локальну спільноту, що прагне досліджувати свою історію, мистецтво, наукову та філософську думку.