19 жовтня 2022 року о 15.00 в Одеській ОУНБ імені М.С. Грушевського (Музей української книги, 1-й поверх) відбудеться відкриття виставки та презентація книги «Феномен одеського Привозу».

Одеса – місто сонця і моря, а ще, поза сумнівом, – одеської кухні, численних кафе та ресторанів і, звісно, – Привозу! Щорічно сотні тисяч туристів приїжджають, щоб насолодитися атмосферою і неповторним колоритом знаменитого міста, і майже кожен прагне неодмінно відвідати Привоз…

Привоз і справді заслуговує на особливу увагу. Недарма за майже 200-річне існування цей унікальний базар став відомим у всьому світі, він оспіваний у піснях та легендах, про нього жартують в анекдотах і загалом – це яскрава візитівка Одеси.

Проект, який свідчить про цю неповторність, був реалізований протягом 2008-2021 років. Це – авторське дослідження Привозу як особливого культурного середовища через фотографію.

Під час відкриття виставки відбудеться презентація книги Сергія Гуменюка «Феномен одеського Привозу», яка була видана за підтримки Одеської ОДА.

Сергій Гуменюк – фотохудожник, журналіст, голова правління Одеської фотографічної асоціації (ОФА), член Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), заслужений діяч мистецтв України.

Усі представлені фотографії виконані вручну, за технологією ціанотипія на акварельному папері і тоновані. Складність процесу і неможливість точного повторення роблять кожну роботу унікальною. Експериментуючи з альтернативними методами друку своїх робіт, автор прийшов до висновку, що їх використання робить твори цікавими, а творчі задуми – більш переконливими. Немає ніякої таємниці в тому, що кожен художній твір, кожен сюжет у візуальному мистецтві повинні мати свій розмір, свою техніку виконання і свою подачу.

Ціанотипія (cyanotype), сонячний друк, – це старий спосіб монохромного фотографічного друку, який давав відбитки блакитного відтінку. Винайдено цей спосіб у XIX столітті англійським вченим сером Джоном Гершелем майже відразу після винаходу дагеротипії. У 1842 році відбулася публічна презентація цього методу в Королівському науковому товаристві в доповіді «Про хімічні впливі променів сонячного спектру на препарати на основі срібла та інших речовин, металів і не металів, а також про деякі нові фотографічні процеси».

Вхід вільний!