Пенсіонери Приморського району зробили переклад й обговорення тексту «Савва Либкин: вечно молодой борщ с нюансами»

Текст за посиланням: https://odessa-life.od.ua/article/savva-libkin-vechno-molodoj-borshh-s-njuansami

ПЕРЕКЛАД:

Відомий популяризатор одеської кухні Савва Лібкін зізнається, що в дитинстві не любив борщу, поки не побачив, як його готує бабуся й як потім його їсть дядя.

Зараз борщ — це хіт не тільки України, але й одеських ресторанів. В книзі «Моя одесская кухня» Савва Лібкін з подробицями розповідає про цю страву. Над борщем за рецептом Лібкіна надо ще добре попотіти, але результат буде того вартий.

Для того, щоби приготувати 5-6 тарілок борщу за рецептом Лібкіна, нам знадобиться:

  • яловича грудинка— 1 кг;
  • вода— 2,5 л;
  • буряк з ботвою— 600 г;
  • рослинне масло  або олія — 300 мл;
  • білокачанна капуста— 400 г;
  • біла картопля— 300 г;
  • морква — 2 шт.;
  • цибуля середнього розміру — 2 шт.;
  • коріння петрушки— 2 шт.;
  • часник — 1–2 зуб.;
  • помидори— 300 г або домашнє пюре з них — 200 г;
  • 6%-й оцет— 0,5 ст. л.;
  • домашня сметана — 300 г;
  • пучок петрушки;
  • цукор й сіль за смаком.

Нагадуємо, що «Одесская жизнь» обявила конкурс на кращий рецепт «Борщу хочу».

Як готувати борщ «за Лібкіним»?

  1. Грудинку — пиляні ребра з м’ясом — заливаємо холодною питною водою й варимо дві години практично без кипіння. Додаємо крупно порізані цибулину, морквину, коріння петрушки, зелень й варимо ще 30 хвилин. Доводимо бульйон до смаку й виймаємо з нього всі овочі й зелень. Мясо — залишаємо. Важливо, щоб воно варилося водночас з борщем.
  2. Ранній буряк чистимо й шинкуємо соломкою. Тертушку не використовуємо. Сприскуємо буряк оцтом й тушимо на середньому вогні в олії. На останньому етапі додаємо до буряка м’якоть червоних очищених помідорів без сім я або домашнє пюре з них. Тушимо ще хвилин десять, щоб загусло, й додаємо ложечку цукру.
  3. Шинкуємо соломкою моркву, коріння петрушки, цибулю й пасеруємо їх в олії хвилин десять.
  4. Картоплю сорту сорокаднівка миємо, чистимо, нарізаємо максимально крупними кубиками. Якщо готуємо борщ з ранніх овочів, використовуємо минулорічні: молода картопля в борщу не сприймається.
  5. Молоду капусту тонко шинкуємо. Стебла молодого буряку ріжемо на куски по пять-шість міліметрів.
  6. В бульйон, не виймаючи м яса, закладаємо картоплю й варимо п’ятнадцять хвилин. Потім водночас вводимо усі інші тушковані й сирі овочі. Варимо без кипіння ще мінут з десять. Борщ, не знімаючи кришки, залишаємо відпочивати на дві години.
  7. Достаємо кості, залишаємо розварене м ясо в борщу.
  8. Зубчик часнику давимо ножем й рубаємо в крихту. Зелень петрушки нарізаємо й дуже мілко рубаємо. В домашню сметану додаємо сіль, часник, петрушку и все перемішуємо.
  9. Кусень червоного від буряку мяса відриваємо руками й кладемо в тарілку. Додаємо два половника борщу й столову ложку сметани з зеленню.
  10. Смачного!

 Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: Хочу сказати, що Савва Лібкін має неабиякий талант: слина в роті зявилася вже тільки як читала. Рецепт його непростий, дійсно треба попотіти. Але головні нюанси можна уловити. Варимо настояним засобом у закритої кришкою каструлі, без кипіння, щоби усі вітаміни перейшли в борщ. Новітня сучасна тенденція – як можна менше стикання з металевим обладнанням, наприклад, не використовуємо вже тертушку. Й ще нюанс – нарізаємо крупно.

Олена Дякова: Звернула увагу, що Савва Лібкін використовує питну воду – він розуміється яка вода в кранах в Одесі. Кожна господиня має свій рецепт – це зрозуміло. Але вчимося впродовж всього життя. Мені сподобався рецепт Лібкіна, як він в подробицях, дуже поетично описує наш український борщ, ще більше сподобалися сімейні традиції Лібкіних: бабуся готувала, дядько з задоволенням смакував тім борщем.

Наталя Лисенко: Назва тексту – вічно молодий борщ з нюансами – вже припускає, що рецепт з часом модифікується залежно від овочів, інших компонентів й .. кишені. Хочу сказати, що пересічний одесит використовує рецепт пісного борщу без м яса з квасолькою й дуже щасливий, якщо є такий.

Людмила Грубник: Мені сподобалося про кусень мяса, який треба відірвати руками. До речі, кожна хазяйка готує все вдома руками. Дуже важко уявити як це робити в рукавичках, як це роблять в ресторації. Це такий важливий нюанс й водночас маркер щасливого буття.

Марія Фетісова.