До Приморського терцентру м. Одеси прийшов незвичайний лист з міста Краматорську. Напередодні свого ювілею, Ольга Петрівна, авторка листа (прізвище якої не називаємо з етичних міркувань) написала про те, що мріє навчатися на заочній формі декоративно-прикладному мистецтву, вивчати комп’ютерну грамоту, а ще хотіла би поспілкуватися з однолітками й однодумцями. Зрозуміло, що в офіційній відповіді Ользі Петрівні рекомендовано було звернутися до територіального центру за місцем проживання. Але обмежитися суто офіційною відповіддю було найпростіше. Вирішили написати листи Ользі Петрівні волонтери.

Ірина Бойко: Доброго дня, Ольго Петрівно! Дякую Вам за Вашого листа.

Ви дуже правильно розумієте свій особистий напрямок розвитку. Дійсно, комп’ютер в наш час є першочерговим завданням, але заочно вивчити його важко. Рухає нас вперед необхідність. Найдіть біля себе молодь, яка знає комп’ютер. Але треба щоб й Ви були їм у пригоді. Може треба щось надрукувати – не просто завдання, а якісь лекції, конспекти. І це буде корисним і для Вас, і для них. По-друге, почніть щось робити руками з того, що Вам зневоліє і необхідне. Голку в руки  – і підшити нелади в одязі, вишити прості рушники для кухні. Коли Ви відчуєте смак до цієї праці, встановлюйте собі більш важки завдання. Ще дуже вірю в пісню. Простий приймач стає другом, коли його використовуєш щоденно. Потім шукаєш тексти пісень в бібліотеці, вивчаєш їх. Найголовніше завжди бути у роботі, у творчому пошуку. Згодом прийде й натхнення, а це вже – щастя.

Надія Біляєва: Доброго дня, Ольго Петрівно! Звертається до Вас така сама пенсіонерка Надія Біляєва. Мені шкода, що Ви відчуваєте себе самотньою. Мені вже 73 роки, але я себе самотньою не відчуваю. Все тому, що у нас працює відділ денного перебування Приморського терцентру. Ви також маєте, напевно, такий самий відділ, до якого бажано зателефонувати. Можна записатися в бібліотеку, брати цікаві книжки, в бібліотеках також багато проводять безкоштовних заходів. Найголовніше, звичайно мати вдома Інтернет, з яким Ви знайдете багато друзів за спільними інтересами. Безкоштовно отримати ноутбук – це вже складніше. Вивчати комп’ютер треба з азів. Якщо в Вас при соціальному відділі немає безкоштовних курсів, то можна скористатися газетою «На пенсії». Це дуже корисна й цікава газета, яку я виписую з 2006 року. У ній друкують багато корисного та пізнавального матеріалу. Для початку можна купити один примірник у кіоску й познайомитися з газетою. В газеті є тематичні вкладення: «Дача», «Смачно», «Здоров’я». Бажаю Вам здоров’я та не нудьгувати, знаходити для себе цікаві заняття. З повагою, Надія Біляєва.

Лариса Ільяшенко: Шановна, Ольго Петрівно! З ювілеєм! Невловимі роки зупинити не в нашої змозі, але нехай буде завжди: чим більше років, тим більше щастя!

Записала Марія Фетісова.