ЗІ ЗМІ:

«Впродовж 30 років незалежності України у нашому побуті залишилось чимало слів, які ми думаємо, що є правильними. Проте це всього лиш наслідки русифікації, яку нам залишив у «спадок» СРСР. Зокрема є чимало запозичень з інших мов.

У сучасній українській мові існує значна кількість запозичень з російської мови. Це сталось через сусідство українського й російського народів, а також тривале домінування Російської імперії, Радянського Союзу, що супроводжувалось мовним впливом.

У соціальній мережі Instagram авторка блогу styleguide.ua Яна Платонова розповідає про цікавинки у світі стилю та моди, а також звертає увагу на росіянізми (раніше – русизми), які виникли під впливом насаджування російської мови в Україні, а також на іншомовні слова. Типові лексичні помилки залишились у багатьох глянцях, сайтах магазинів, рекламах та іншій продукції, а українці вже настільки до них звикли, що не знають про інші, властиво українські назви речей гардеробу.

Пропоную не лише вчитися бути стильними, але й писати і говорити про стиль та одяг правильно! До прикладу, філологиня та стилістка навела кілька ось таких влучних прикладів, як не треба і як потрібно писати та говорити:

брюки – штани (+ є прикментник брючний),

рубашка – сорочка,

нижня білизна – спідня білизна,

лодочки – човники,

кружево – мереживо,

полоска, полосатий – смужка, смугастий,

шляпа – капелюх,

галстук – краватка,

тільняшка, тєльняшка – тільник, бретонка,

бутік – бутик,

плаття – сукня,

васильковий колір – волошковий колір,

еко кожа, еко шкіра – екошкіра,

топ модель – топ модель,

утюжити, гладити – прасувати,

стєлька – устілка».

Зазвичай, коли маєш таку чудову вправу, якою можна скористатися, простіше за все її відпрацювати й скласти декілька речень з кожним зі слів. Ще краще написати есей на модну тему, наприклад, про те, що ніколи не виходить з моди, а лише складається у бабусину скриньку, а потім витягається знову.

Так, в Одесі ніколи не виходять з моди тільняшки, їх носять як чоловіки, так й жінки (часто стилізовані під тільняшки блузи або сукні) й, зрозуміло, малеча. Сорочки, краватки й штани жінки давно захопили й привласнили до свого гардероба.

Смужка не тільки подовжує й робить стрункіше, вона ніколи не набридає. А от до мережива жінкам зрілого віку треба підходити обережно, якщо воно не є венеціанським або французьким, мереживо личить більш молодим.

Про спідню білизну раніше говорили, що її не має бути видно, але сучасна молодь інакшої думки. Без капелюхів в Одесі влітку ніяк не можна, їх має бути за функціональним підходом декілька: на роботу, на прогулянку, на всяк випадок. Одеситки як француженки – не можуть без капелюшка, салату й скандалу. Скандал все ж краще замінити на імпровізацію.

Марія Фетісова.