ПЕРЕКЛАД:

«В Одессе живут участники Второй мировой войны, старшему – 99 лет»

Сьогодні в Одесі живуть чотири учасника Другої світової війни, яких нагородили за звільнення Одеси, старшому з них – 99 років. Повідомляють в Одеської міської раді. Їхні імена і прізвища:

– Ахлупін Євген Семенович, 30.09.1929 р.н.;

– Безимяний Микола Ксенофонтович, 09.10.1925 р.н.;

– Гридасов Микола Терентійович, 10.12.1922 р.н.;

– Московий Микола Іванович, 27.01.1924 р.н.

Ахлупін Євген Семенович з 1943 року приймав участь в партизанському русі, працював в одеському підпіллі, був розвідником партизанської патріотичної групи. Після війни закінчив воєнне училище, проходив воєнну службу на Дальньому Сході. Потім працював в Одеському інституті народного господарства. Євген Семенович – почесний ветеран України.

Безимяний Микола Ксенофонтович – учасник Другої світової війни, був стрілком в складі 109-го гвардійського третього Одеського полку. Війну закінчив в Берлині. «Юний стрілець Микола» – так називали його товариши, з якими він був всі 907 днів окупації Одеси. Вони тайно виборювали свободу від фашистів й допомагали одеситам. Незважаючи на юний вік, йому доручали важливі завдання. Також, разом з товаришами, він знаходив розташування вражих складів з боєприпасами й продуктами.

Гридасов Микола Терентійович – учасник оборони й звільнення Одеси, пройшов війну від початку і до кінця. На початку війни був призваний до армії. З 15 липня 1941 р. проходив курс в воєнно-авіаційному училищі. В серпні 1942 року в Сталінграді був ранений. З 1943 року входив в склад роти автоматників 74-го полку. Після цього звільняв Миколаївську і Одеську області. В жовтні 1944 року звільняв Варшаву, Познань. Закінчив війну в Німеччині. Після війни працював на підприємствах Одеси. Відзначений багатьма орденами і медалями.

Московий Микола Іванович – ветеран воєнної служби, полковник запасу Міністерства оборони України. На фронті був сапером, розвідником і учасником штурмових груп. Війна для Миколи Івановича продовжилася до 1948 року. Три роки він ще займався розмінуванням територій, де йшли бої. Нагороджений орденами і медалями.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Ірина Бойко: Щоби не говорити про біль, який відчуваєш, коли читаєш ці строки, роблю акцент на тому, що старшому з учасників війни 99 років! Здоров’я, благополуччя, підтримки усім нашим героям.

Надія Біляєва: Як біографіст «Університету третього віку» зробила важливий висновок: з чотирьох названих осіб – три є на ім’я Микола, причому усі вони є Миколами, яких народили взимку – сильними, мужніми, вольовими чоловіками. Як не вірити церковному календарю? Бажаю усім їм здоров’я, поваги, віри в те, що воювали недарма, визволяючи батьківщину.

Марія Фетісова.