З прес-релізу:

«Ботанічна ілюстрація вимагає від художника не тільки майстерності, а й знання морфології та екології рослин. Вона дарує шанс зупинити час, вдивляючись у досконалий витвір природи. В Домі Блещунова на виставці мисткині Надії Владової «Зимовий Сад» глядач побачить саме той дивовижний світ регіональних рослин, які «портретують ся» і оживають на аркуші.

Сучасна ботанічна ілюстрація – особливий жанр образотворчого мистецтва, який поєднує у собі науковий підхід у дослідженні рослинного світу з високохудожнім та технічно грамотним виконанням в акварельній ілюстрації. Завдяки доступності он-лайн-освіти жанр набував широкого поширення за межами класичної європейської школи ботанічної ілюстрації і став популярним серед художників всього світу.

«У процесі створення ботанічної ілюстрації доводиться поєднувати протилежності – дисциплінованість та технічність із творчим процесом та свободою авторського бачення, – зазначає завідувачка виставками Дому Блещунова Марія Апрятова. – Результатом стає вражаючий образ, в якому розглядаєш дивовижну красу навіть найпростіших, на перший погляд, об’єктів, майстерно виконаних у не менш вражаючій за своєю складністю акварельній   техніці».

У роботах Надії Владової це все є. Традиції ботанічної ілюстрації, н7а жаль, не були доступні в рамках південноруської, пленерної школи, і зараз в раках програмного навчання її не знайдеш у жодному виші. Тим не менш, маючи можливість навчатися на курсах і обмінюватися досвідом з іншими художниками, Надія Владова освоїла надскладну акварельну техніку ботанічної ілюстрації.

У ці роботи вкладено багато праці. Адже в акварелі одна помилка може без безповоротно зіпсувати роботу. Але при всій технічній складності виконання ботанічні ілюстрації залишають враження легкості, прозорості, тонкого нюансування та художньої краси реалістичного образу.

По автора:

Надія Владова закінчила художню школу «2 в Одесі, вищу освіту отримала у будівельному інституті на архітектурному факультеті. На 50-річчя син подарував етюдник і стало «незручно перед дитиною». Надія почала потроху малювати, а потім прийшла на курси малювання для дорослих у Домі Блещунова і вже не зупинялася.

Наразі роботи мисткині зберігаються у приватних колекціях у США, Англії, Франції, Австралії, Німечинні, Ірландії, Канаді, Росії, Україні. Персональні виставки пройшли в Одесі та Санкт-Петербурзі.

Виставка ботанічної ілюстрації «Зимовий Сад» знаходиться у комунікативно-виставкому просторі «Квартира № 6» Одеського муніципального музею особистих колекцій імені О.В. Блещунова».

Пенсіонери поділилися враженнями:

Важливо, що усі рослини, які представлено на роботах, нашого рідного регіону. Відчувається вишуканість, ніби то занурюєшся у світ минулого й справжнього, як зі сторінок письменника Набокова.

Людмила Грубник: Сама полюбляю дуже акварель. Звичайно свої роботи дарую друзям й знайомим. Але на виставці отримала задоволення від робіт, які виконано з душею, наповнених повітрям, з крапельками води. Ще пощастило поспілкуватися з мисткинею, дуже позитивною жінкою, яка погодилася з нами сфотографуватися.

Наталя Янкунас: Черешні, груша й червоні перці наче натуральні. Коли дивишся, то навіть, ковтаєш слину. Неперевершені листя дерев. Особливий шарм акварелі, коли її зафіксуєш на фото, й на неї відчувається тремтлива гра світла й тіні.  

Надія Біляєва: Дуже світла й спокійна виставка робіт. Згадали, що в салонах раніше були меблі обтягнуті тканями з малюнком ботанічної ілюстрації. Спитали, де саме знаходить мисткиня натуру. Вона відповіла, що все з нею поруч, треба не поспішати й бути уважним. А ще нас здивувало, що роботи Надії Владової користуються попитом й їх чимало у приватних колекціях.

Марія Фетісова.