Роботи видатної української художниці та письменниці Емми Андієвської, яка живе у Німеччині, виставлено в МСМО за адресою вулиця Леонтовича,5. Ці кілька десятків робіт належать до колекції Музею Корсаків у Луцьку і курсують Україною у рамках проєкту «Дифузія».

 

ЗІ ЗМІ:

«Емма Андієвська створила власний унікальний світ поетичних та художніх образів в особливій індивідуальній манері. Авторка понад сорока україномовних поетичних та прозових книг, якій у дитинстві забороняли спілкуватися українською. Її картини є у музейних та приватних колекціях по всьому світу. Українська художниця та письменниця Емма Андієвська виїхала з рідного Донбасу до Німеччини в роки Другої світової війни після того, як її батька — відомого українського хіміка-винахідника Івана Андієвського — застрелили енкаведисти. Живучі поза батьківщиною, Емма Андієвська завжди залишалася в українському контексті: Український вільний університет у Німеччині, Нью-Йоркська поетична група у США та інші. Україні, яку колись змушена була покинути, вона присвячує усю свою творчість»,  — пише про авторку Ukrainer. Філософські, духовні та містичні теми є головними у творчості Андієвської. Художниця підкреслює свою індивідуальність, характеризуючи себе як візіонера і стверджуючи, що її картини бачаться їй намальованими в цілому і їй залишається лише перенести їх на полотно. Авторка належить до важливих представників модернізму в українській літературі другої половини XX ст. Проєкт «Дифузія» присвячений до 30-річчя відновлення незалежності України. Це серія гостьових виставок, які мають на меті продемонструвати світові актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талановитість і творчий потенціал української нації».

Враження від міксу живопису й біографічних даних незвичайної мисткині, яка в 2018 році стала лауреаткою Шевченківської премії як письменниця й поетеса у категорії «Література» за книги «Міста-валети», «Бездзигарний час», «Шухлядні пейзажі», «Маратонський біг» і «Щодня: перископи» складно описати. Перше враження: не може бути, чому досі нічого не знав.

Безумовно, українці мають знати відданих країні митців, таких як Емма Андієвська, які долаючи усі перешкоди долі, виборюють здоров’я й довголіття. Доторкнутися до її мистецтва – вже підзарядитися позитивом, здоров’ям й довголіттям.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Ірина Горелова: Незвичайна манера живописного письма, сяйво кольору пригортає увагу дорослих, але дітям такий живопис зрозумілий безумовно. Офіційно стиль Емми Андієвській є поєднанням сюрреалізму й герметизму, але ж відчувається також сила силенна наївного живопису.

Зінаїда Суняєва: Я йшла підготовленою на відкриття виставки. Послухала аудіо запис «Говорюща риба». До речі, байки й казки Емми Андієвської мають цілющу силу. Її можна слухати годинами – спробуйте, вам прийдеться до смаку.

Марія Фетісова.