4 листопада 2022 року пенсіонери Приморського району зустрілись в бібліотеці імені Грушевського з поетом Валерієм Пузіком.

Модераторкою була Ірина Нечиталюк, к.ф.н., доцент кафедри української мови Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. На зустрічі були присутні дружина і син Валерія Пузіка.

Дитина ніби-то тихенько сиділа в першому ряду, але дуже уважно слухала й, навіть, на запитання про перспективи розвитку України голосно відповіла, що вони в нас є.

Зустріч з поетом, дуже скромною людиною без зайвого виснажливого піару, шевронів і погонів, вплинула на слухачів відвертістю й чесністю. Відчувалася його страшенна втома, майже на межі вигорання; тісний зв’язок з родиною, що тут, поруч з ним; відповідальність батьків за сина й величезна сила перемогти. А ще це була відверта чоловіча розмова про усілякі страхи, коли сидиш в окопі, наповненому водою; коли в бліндажі, а по тобі зверху бігають миші… Страхи реальні, фізичні, моральні, безліч страхів, яким немає назви. Бояться всі: солдати й генерали, собаки й коти…

 І тоді приходить Слово як захист, як відкриття й одкровення.

Ірина Нечиталюк читала вірші поета, а він більше посміхався, ніж говорив, але в цьому була велика правда поета-воїна.

Зустріч з поетом завершилась пам’ятною автограф сесією.

Марія Фетісова.