Пенсіонери Приморського району відвідали  в Одеській обласній філармонії імені Давида Ойстраха концерт «Шовковий шлях» групи «Зіра» у супроводженні камерного оркестру філармонії.

В концерті брали участь: художній керівник та головний диригент – заслужений артист України Ігор Шаврук, диригент – Володимир Дикий. Музиканти: Дмитро Зємськов,  Михайло Ксіда, Олексій Пєтухов та інші.

З анонсу концерту:

«Музика ансамблю «Зіра» – це завжди вихід за рамки буденності, переосмислення та експеримент, казковий потяг і виклик стереотипам цього світу. Музиканти грають на різних інструментах: ударних, сітарі, флейті , перкусії, класичній гітарі, кларнеті, саксофоні. Поєднання східних мелодій, балканських ритмів, середньовічної музики. Концерти ансамблю «Зіра» – це зустріч сходу і заходу, минулого і сьогодення».

У дні святкування свята Незалежності України концерт став незвичайним подарунком для одеситів. Відчуття України в самому серці Європи, на перетинанні усіх головних географічних і культурних шляхів, а також дивовижний мікс мелодій й ритмів саме в Чорноморському регіоні, особливо запальний й драйвовий. Все це сприяло підняттю настрою, впевненості в перемозі.

Зрозуміло, що назва концерту «Шовковий шлях» сприяла згадці ще одного суто українського шляху – Чумацького. Обидва проходили скрізь терени України, формували схильність до підприємництва, стійкість й незламність українського характеру.

Сьогодні назви шляхів без перебільшення перетворилися у діючі метафори: кожний шлях, який долає єдиний народ, зшиває країну й рано чи пізно, перетворюється на шовковий.

Марія Фетісова.