Пенсіонери Приморського району відвідали концерт польських колядок у виконанні хору «Польскі квяти» Одеського відділення імені Адама Мицкевича Ради поляків в Україні в костелі Святого Петра Апостола за адресою Гаванна, 5.

Хор «Польські квяти» – лавреат ХХІІ конкурсу «Українська мова – мова єднання», 2021, й Міжнародного фестивалю польських колядок, Вінниця. Керівник хору Польського культурного центру – Світлана Самойленко – про неї відомо, що вона є діячом польської культури, солісткою академічного ансамблю української музики, пісні й танцю «Чайка», Одеської філармонії, Одеського українського музично-драматичного театру ім. В. Василька та переможницею багатьох міжнародних конкурсів.

Святочні події неможливі без колядок, саме вони предстали перед глядачами й слухачами, відвертими шанувальниками польської колядки. Програма була складена таким чином, що польські колядки перемежалися з українськими.

Яскраві національні костюми додали барв до свята Різдва, унікальність якого в Україні в 2022 році в тому, що свята починаються з 25 грудня й подовжуються до самого Водохреща, що дозволяє нікого не забути й поздоровити усіх рідних й близьких. Обов’язково привітати й одарити невеличкими подаруночками, хоча б символічно.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Валентина Пянтковська: Концерт у виконанні хору дуже сподобався: добрі  голоси, чудова дирижерка. Структура концерту показала красу польської й української колядки, а через них й характер обох етносів.

Наталя Швецова: Прекрасний концерт, просто чудовий, невеличкий, але чітко складений, незатягнутий. Особливо приємно було побачити в хорі Бикову Світлану Іванівну, викладачку німецької мови «Університету третього віку».  Але самим приємним моментом особисто для мене стало те, що пані Світлана Великодня-Зайцева наприкінці концерту надала глядачам кожного учасника хору за ім’ям.

Марія Фетісова.