ЗІ ЗМІ:

«На виставці представлено, крім 3D-макету сучасної політичної мапи світу “Mappa Mundi”, або “Карта світу”, ще 15 робіт харківського художника-графіка Павла Макова.

На “Карті світу” автор зобразив всі незалежні країни світу. Завширшки мапа 4,5 метри та 6 метрів в довжину, а висота складає 30 см. Павло Маков розповів, що над її малюнком та макетом працював рік».

Художники мислять мисле формами, генеруючи метафори, що полегшують сприйняття. Наприклад, художник Павло Маков говорить про земну кулю як багатокімнатну квартиру, де всі є сусідами, незважаючи на карантинні кордони; рослини на його картинах зображені олюдненими. Таким чином, живопис харківського митця дуже філософічний, мотивуючий на самоаналіз.

Пенсіонери поділилися враженнями:

Надія Біляєва: На відкритті виставки було багато молоді, яку не налякала сніжна завірюха. Старших людей було менше, але вони також були. Сучасне мистецтво стає зрозумілим, коли проводяться презентації та перфоманси. Якщо самотужки роздивлятися, наприклад, «Карту світу», то як зрозуміти, що країни поєднуються дверима-шпаринами? Серія картин зрозуміліше: там зчитується гра у хрестики-нулики. Але якось стає ніяково, коли замислюєшся, що тебе можна помножити на нуль…

Вікторія Мага: Сучасне мистецтво сприйняти не так просто. Треба дещо переглянути, повчитися його розуміти. Спочатку відчуваєш ностальгію за класичним мистецтвом, але сучасне вчить мисленню.

 

Марія Фетісова.