Українська математикиня Марина В’язовська стала однією з чотирьох лауреатів престижної медалі Філдса, яку часто називають Нобелівською премією з математики.

Міжнародна гросмейстеркиня одеситка Вікторія Мотричко,   взяла золоту медаль чемпіонату світу мира по міждународним шашкам (шашки-100).  Чемпіонат проходив в Ризі (Латвія).

Одеська каратистка Анжеліка Терлюга здобула золоту медаль Всесвітніх ігор, які проходять в американському місті Бірмінгемі.

Одеситка Ірина Глібова, заступниця директора Одеського музею західного й східного мистецтва по наукової роботі, а також кураторка багатьох проєктів й виставок в ОМЗСМ, авторка численних досліджень, наукових робіт й публікацій, вдостоєна престижної італійської премії Маріси Беллісаріо «Золоте яблуко».

Усі жінки, славетні українки, присвятили свої перемоги Україні.

Якщо ви помітили, що у тексті вживані фемінітиви: математкиня,  гросмейстеркиня, куратора, авторка. Ми стикаємось в житті також  з фемінітивами: психологиня, докторка, майстриня, членкиня тощо. Багато фемінітивів уже зафіксовано в словниках. Все ж мовознавці поки що радять обережно обходитися з фемінітивами, бо більшість із них, крім дуже давніх, не закріплені в літературній нормі.

Про маскулятиви тільки згадаємо, що вони є.

Але згадаємо ще випадок про одеситку за народженням Анну Горенко, поетесу Анну Ахматову, яка ніяк не погоджувалася з тим, щоби її називали саме поетесою – тільки поетом. Напевно, це тільки підтверджує, що мова завжди жива, вона розвивається за законами соціуму й хвилевою природою.

Марія Фетісова.